Montaż paneli Nylofor na słupach D-LOX
Stopień trudności:

Montaż paneli Nylofor na słupach D-LOX

Kroki postępowania:

Montaż w linii prostej

  1. Budowa ogrodzenia odbywa się zgodnie z systemem słup – słup – panel. Najpierw osadzane są wszystkie słupy ogrodzenia, a następnie do przedniej ściany słupów mocowane są panele.

  2. Przed montażem należy wytyczyć prostą linię ogrodzenia.

  3. Słupy posiadają odpowiednie otwory i nitonakrętki M8, a w górnej części wyposażone są w element mocujący. Panele są mocowane do słupów za pomocą stalowych złączek lub stalowych listew.

  4. Panel na słupie początkowym należy założyć na zewnętrzną stronę elementu mocującego. Na elementach mocujących słupów pośrednich zawsze umieszcza się dwa panele. Górną i dolną część panelu mocuje się za pomocą metalowej złączki lub listwy. Po dokładnym wyrównaniu paneli należy zamocować pozostałe złączki i dokręcić śruby.

Montaż Słupa D-LOX Montaż Słupa D-LOX
 Montaż Słupa D-LOX Montaż Słupa D-LOX


Rozwiązania narożne:

  1. Pod kątem prostym
    Narożniki o kącie prostym można tworzyć za pomocą specjalnych słupów narożnych, które posiadają inserty na dwóch przyległych do siebie bokach.

  2. Pod kątem ostrym i rozwartym
    Kąty ostre i rozwarte tworzy się za pomocą dwóch słupów umieszczanych w odległości ok. 200 mm od narożnika. Panele należy połączyć złączkami do naroży.

Montaż Słupa D-LOX Montaż Słupa D-LOX


Wyrównanie wysokości

Zastosowanie listwy montażowej umożliwia łatwe niwelowanie różnic wysokości. Wystarczy obniżyć panel zgodnie z wymaganą różnicą wysokości, montując go na przedniej stronie słupa i przymocować oba panele do słupa za pomocą listwy.

Montaż Słupa D-LOX Montaż Słupa D-LOX


Pobierz instrukcję w pliku PDF Przeglądaj instrukcję PDF online
Potrzebne narzędzia:
Młotek
Akcesoria
Klucze imbusowe
Łopata
Miarka
Sznurek poziomujący
Taczka
Poziomica
Paliki
Extradom