Montaż bramy uchylnej krok po kroku
 

Montaż bramy uchylnej krok po kroku
Brama uchylna
Samodzielny montaż bramy dwuskrzydłowej nie jest trudny! Sprawdź, jak sobie z nim poradzić.

Instalacja bramy może wydawać się nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku paneli czy siatki, ponieważ wymaga montażu kilku dodatkowych elementów. Jednak korzystając z naszych instrukcji, bez problemu dasz sobie z nią radę.

 Brama Bekafor Classic

 

Dołki i słupki

Proces rozpocznij od przygotowania dołków na słupy zawiasowe i zamkowe. Odstęp między nimi zależy od szerokości bramy i wielkości elementów zawiasowych i montażowych.

 

Dołki pod słupki

Rekomendowane wymiary dołka to: 30x30 cm i głębokość ok. 100 cm. Pamiętaj, że słupy muszą być zabetonowane ok. 10 cm poniżej granicy przemarzania gruntu w Twojej okolicy.

 

Głębokość przemarzania gruntu

Następnie przymocuj zawiasy do słupów zawiasowych, a do słupa zamkowego zatrzask odpowiednio do kierunku, w którym chcesz otwierać bramę. Następnie wstaw je do wykopanych dołków, po czym zalej betonem. Instrukcja przygotowania betonu powinna być podana przez producenta na opakowaniu. Najczęściej polecamy beton klasy 25.

Za pomocą poziomicy sprawdź poziom słupków.

Kolejne kroki podejmij, gdy beton zastygnie (przeważnie po ok. 72 h).

 Brama Fortinet

 

Przygotowanie skrzydła bramy

W przypadku bram dwuskrzydłowych Bekafor i Fortinet kolejnym krokiem będzie zainstalowanie zamka na jednym ze skrzydeł oraz rygla na drugim. Do tych czynności wystarczą Ci podstawowe narzędzia, takie jak klucze i młotek. Szczegóły tego procesu znajdziesz w dziale Zrób to Sam.

Tak przygotowane skrzydła bramy uchylnej umieść na dolnym zawiasie, a później przymocuj zawias górny. Pamiętaj, by utrzymać je w poziomie - skontroluj go za pomocą poziomicy.

 

Brama Horizen

 

Montaż bram Horizen

Bramy skrzydłowe z rodziny Horizen polecamy najpierw umieścić na słupach, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy skrzydłami (10 mm), a także skrzydłem i słupem (po 40 mm).

Następnie w przypadku instalacji bramy ręcznej przykręć łapacz oraz rygiel, natomiast do bramy przygotowanej pod automat - kątowniki do skrzydeł oraz płytki maskujące do słupów. Bramę manualną wyposaż także w zamek, klamkę z szyldem oraz wkładkę. Na koniec przykręć ogranicznik oraz dystanse do podłoża.

Szczegóły procesu znajdziesz na stronie http://www.ogradzamy.pl/zrob-to-sam/montaz-bramy-dwuskrzydlowej-horizen,39/.  

Zobacz także:
Komentarze