ANTRASZYKOWNY DOM, czyli ogrodzenie w kolorze antracytu
 

ANTRASZYKOWNY DOM, czyli ogrodzenie w kolorze antracytu
Brama uchylna Panel zgrzewany Siatka zgrzewana Słupki
Dawniej standardem było ogrodzenie zielone lub drewniane. Dzisiaj modny stał się antracyt. Panele i siatki ogrodzeniowe w tym kolorze wyglądają stylowo, uniwersalnie i nowocześnie.

Kiedyś praktycznie wszystkie ogrodzenia domów były zielone. Dlaczego?

 • po pierwsze - uważano, że główną funkcją ogrodzenia jest wyznaczanie granic posesji, a nie jej dekorowanie,
 • po drugie panowało powszechne przekonanie, że tylko zielone ogrodzenie jest ładne i naturalne - tak jak wszystkie komputery były tylko szare do momentu „przewrotu” Apple’a.


Triumf różnorodności

Czasy się jednak zmieniły. Wraz z demokracją pojawiła się różnorodność, odwaga do wprowadzania zmian oraz chęć wyróżnienia się i zademonstrowania swojej indywidualności. Domy z szarego betonu zaczęły pięknieć, pokrywać się żywymi kolorami i uzupełniać o drewno, szkło, metal i inne nowatorskie materiały budowlane.

Wypiękniały też ogrody - z przydomowych warzywniaków przekształcając się w stylowe miejsca wypoczynku, a nawet prawdziwe dzieła sztuki. I wtedy zielona pleciona siatka o romboidalnych oczkach musiała odejść do lamusa.

 

Ogrodzenie staje się piękne

W końcu ogrodzenie przekształciło się w pełnoprawnego uczestnika przestrzeni wokół człowieka. I też musiało stać się piękne.

Poza kształtem, zaczęło też zmieniać swoją barwę:

 • od śmiałych intensywnych kolorów, by przyciągać spojrzenia,
 • przez brązy, pozwalające uzyskać efekt synergii z drewnianą elewacją domu,
 • po świeżą zieleń w nowym wydaniu, dzięki której ogrodzenie wtapia się w zieloną architekturę ogrodu.

 
Antraszykowne panele

Budynki nowoczesne, o prostych symetrycznych liniach, płaskim dachu i w stonowanej kolorystyce szarości najlepiej otoczyć ogrodzeniem w kolorze ponadczasowego antracytu.

 • Elegancję frontowej części posesji idealnie podkreśli system ogrodzeniowy Bekafor Prestige, łatwo rozpoznawalny dzięki wygiętym w łuk panelom i dekoracyjnym zakończeniu w kształcie rombów.
 • Zwolennicy klasycznych kształtów z pewnością docenią antracytowe panele Bekafor Classic - oczka panelu tworzą regularne prostokąty, a co kilkanaście centymetrów wzmacniany jest on przegięciami 3D z podwójnym drutem poziomym.


Oba systemy - zarówno Bekafor Prestige, jak i Bekafor Classic - montowane są na słupach Bekaclip z obejmami Bekafor - także w barwach antracytu.

/site_media/uploads/Bekafor_Classic/113177s_1beka.jpg /site_media/uploads/Bekafor_Classic/108958s_1beka.jpg /site_media/uploads/bekafor_prestige/2618s_1beka.jpg

Siatka w eleganckim antracycie

By obniżyć koszty, ale nie rezygnować z ekskluzywnego wyglądu, do ogrodzenia reszty posesji możemy użyć siatki zgrzewanej Pantanet Family. Dla wszystkich, w których tkwi żyłka wyróżnienia się, siatka Pantanet Family dostępna jest także w kolorze antracytu.

 • Wykonana z dość grubych drutów (2,5 mm) i tworząca prostokątne oczka o wymiarze 100 x 50 mm, skutecznie ochroni ogród i tył domu.
 • Może być zamontowana na antracytowych słupach Bekaclip przy użyciu stalowych klipsów.
/site_media/uploads/siatka_pantanet_family/123509s_1beka.jpg /site_media/uploads/siatka_pantanet_family/108811s_1beka.jpg /site_media/uploads/siatka_pantanet_family/100417s_1beka.jpg

Antracyt na powitanie gości

Nasi goście będą pod wrażeniem, gdy eleganckie antracytowe ogrodzenie uzupełnione będzie dopasowaną do niego kolorystycznie furtką i bramą wjazdową. Efekt synergii uzyskamy wybierając antracytowe bramy z linii Bekafor lub Egidia firmy Betafence:

 • do wejścia na posesję zapraszać może furtka Bekafor Classic, Bekafor Prestige lub Egidia o wypełnieniu palisadowym (wszystkie wyposażone są w niezawodny zamek, klamkę oraz regulowane zawiasy),
 • goście zmotoryzowani mogą wjechać na przydomowy parking przez bramę dwuskrzydłową (Bekafor Classic, Egidia) lub przesuwną (Egidia) - najlepiej w wersji automatycznej.
/site_media/uploads/Bekafor_Classic/108958s_1beka.jpg /site_media/uploads/brama_egidia/egidia_przesuwna-willa_high_tn.jpg /site_media/uploads/brama_egidia/eigida_srzydlowa-willa_tn.jpg

Wybierając ogrodzenie postawmy na antracytową elegancję - cieszmy się harmonijnym pięknem całej posiadłości i jakże indywidualnym jej charakterem.


Zobacz także:
Komentarze