Zenturo i PetraZen – porównujemy murki gabionowe

Wykorzystane elementy: murki gabionowe

Co je łączy, a co dzieli? Który model wybrać, by czerpać maksymalną satysfakcję z ogrodzenia? Poznajcie najważniejsze cechy murków gabionowych Betafence.

Murki gabionowe znajdują się w naszej ofercie od dłuższego czasu i cieszą się coraz większym powodzeniem. Ich największym walorem jest przede wszystkim oryginalna estetyka, która idzie w parze z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa i prywatności.

W tym roku, obok znanego już modelu Zenturo, pojawił się nowy – PetraZen. Rozwiązanie bazuje na podobnym pomyśle, ale daje nowe możliwości, których nie posiadał pierwowzór.

Zachowane cechy

Zacznijmy jednak od podobieństw. Oba murki zbudowane są z dwóch paneli, osadzonych na dedykowanych słupach. W przypadku Zenturo jest to model o takiej samej nazwie, z kolei do stworzenia PetraZen używane są panele Nylofor F. Wybór nie jest przypadkowy – oba modele są płaskie oraz pozwalają na użycie szerokiej gamy wypełnień.

Skoro już mowa o wypełnieniu – oba modele można zasypać praktycznie dowolnym materiałem. Najczęściej stosowane są kamienie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć szkła, drewna czy kory drzew. Co ważne, raz użytego wypełnienia nie trzeba wymieniać, choć oczywiście można, jeśli zmieni się nasz gust albo wizja architektoniczna.

Zarówno Zenturo, jak i PetraZen, można wykorzystać na kilka sposobów. Sprawdzą się zarówno jako główny element ogrodzenia (zamiast paneli), jako narożnik, a także wygrodzenie w ogrodzie, oddzielające np. kompostownik czy altanę z grillem.

Warto także podkreślić właściwości wygłuszające. Użycie murków gabionowych na całej długości ogrodzenia sprawia, że możemy cieszyć się ciszą na naszej posesji. Nawet wtedy, gdy mieści się ona przy ruchliwej ulicy.

 

Innowacje PetraZen

Projektując murek PetraZen chcieliśmy zwiększyć możliwości aranżacyjne produktu. Dzięki temu największą innowacją jest możliwość łączenia przęseł pod dowolnym kątem, a nie tylko 90 i 180 stopni jak do tej pory. W efekcie linia ogrodzenia może stać się bardziej fantazyjna i dopasowana do układu terenu.

Oba modele murków gabionowych to doskonałe produkty dla osób ceniących oryginalny i nowoczesny wygląd ogrodzenia, dlatego tylko od naszych potrzeb zależy, na który model się zdecydujemy.