Zadbaj o ogrodzenie w chłodnie dni

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe, ogrodzenia tymczasowe, gabiony, słupki ogrodzeniowe

 

 

Jesień i zima. Choć do nastania brzydkiej pogody mamy jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o odpowiednim zadbaniu o ogrodzenie, by spokojnie przetrwało najtrudniejszy okres w roku.

 

Zmienne warunki pogodowe, a szczególnie deszcz, śnieg i mróz, są niekorzystne dla wszystkich urządzeń, które znajdą się pod gołym niebem. Dlatego tak istotne jest, by zadbać wybrać odpowiedni sposób oraz zatroszczyć się o jego odpowiednie funkcjonowanie przez cały rok. Produkty Betafence gwarantują, że przy bardzo niewielkim nakładzie pracy cały system będzie funkcjonował zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

 

Panele ogrodzeniowe Decofor

 

DOBRA JAKOŚĆ GWARANTEM NIEZAWODNOŚCI

 

Dbanie o system ogrodzeniowy zaczynamy tak naprawdę już w momencie zakupu. Produkty wysokiej jakości zapewnią trwałość i niezawodność ogrodzenia na lata. W przypadku ogrodzeń Betafence mamy do czynienia z panelami/siatkami i bramami zabezpieczonymi dodatkowymi powłokami ochronnymi: ocynkowanymi i powleczonymi tworzywem sztucznym, które zapewnia ochronę przed opadami atmosferycznymi, a także niskimi temperaturami. Dzięki temu nawet w przypadku srogiej zimy dodatkowe malowanie czy konserwacja na wiosnę nie będą konieczne.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że warto kupować kompletny system jednej firmy. Tylko wtedy mamy gwarancję, że wszystkie elementy pasują do siebie idealnie i co za tym idzie, będą ze sobą współgrały niezależnie od pogody.

Panele Ogrodzeniowe Zenturo - Betafence

 

Niezwykle istotnym czynnikiem, przedłużającym żywotność także w niekorzystnych warunkach jest odpowiedni montaż, czyli przygotowanie prawidłowych fundamentów, umiejętne umocowanie przęseł na słupach i staranna instalacja bram. Doceniamy umiejętności wszystkich majsterkowiczów, jednak montowanie ogrodzenia polecamy pozostawić fachowcom, którzy mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

 

DROBNE PRACE ZABEZPIECZAJĄCE

 

Dobrze wybrane i starannie zamontowane ogrodzenie będzie służyło nam przez wiele lat bez dodatkowych konserwacji, jednak zawsze warto poświęcić mu odrobinę uwagi przed sezonem jesienno-zimowym. Pierwszy krok, to przegląd stanu technicznego, szczególnie śrub, które bywają newralgicznym punktem mocowania bram i przęseł. Wystarczy, że upewnimy się, czy nie są zardzewiałe i czy są dobrze dokręcone. W przypadku problemu, szybko możemy go zniwelować, wymieniając śrubę lub pracując śrubokrętem.

W dalszej kolejności sprawdzamy stan zawiasów. Jeśli działają opornie i są suche, zalecamy naoliwienie. To usprawni ich pracę w zimie. Ostatni element to odpowiednie wypoziomowanie bramy, by luźno się otwierała i zamykała. W zimie nieprawidłowe poziomowanie może znacznie utrudnić te czynności, a finalnie, doprowadzić do zatarcia zawiasów.

 

Ogrodzenie Horizen

 

Jeżeli korzystamy z bramy przesuwnej, warto dbać o czystość szyny. Liście zalegające w systemie czy śnieg, dociążający przęsło, mogą utrudnić jego działanie.

Tych kilka drobnych prac, które nie wymagają od na wielkiego wysiłku sprawi, że dłużej będziemy cieszyć się niezawodną pracą naszego ogrodzenia.