Zabaw się w kreatora twojego ogrodzenia
 

Zabaw się w kreatora twojego ogrodzenia
Panel zgrzewany
Jeśli lubisz tworzyć coś od siebie, murek gabionowy PetraZen lub Zenturo Super pozwoli rozwinąć ci skrzydła.

Niezwykły kamień

Podstawowym materiałem do wypełniania murku gabionowego są kamienie w różnej postaci: kawałków skał, otoczaków czy kostki brukowej. Ich wybór w składach budowlanych jest bardzo szeroki. I najważniejsze – mają one różne odcienie i barwy. Wybierając kolory kontrastowe (np. biały i szary lub czerwony i zielony) oraz układając kamienie warstwami stworzysz naprawdę ciekawe kompozycje.

 

Murek gabionowy Zenturo Murek gabionowy Zenturo

Porada 1: Pamiętaj, aby sprawdzić jakiej wielkości są oczka w panelach twojego murku. Może się bowiem okazać, że kupisz kamień zbyt drobny i on się zwyczajnie wysypie z murku.

 

Porada 2: Ciekawe efekty daje układanie warstw o różnej grubości oraz powtarzanie wzorów, np. na górze i dole ogrodzenia.

 

Zapachy lasu

Ale możliwych wypełnień jest znacznie więcej. Niezwykłe efekty dają równiutko poukładane w murku plastry pociętych pni drzew. Różne średnice pniaków wcale nie zaburzają kompozycji. Do murku można też wsypać korę drzew o różnych odcieniach, ale trzeba pamiętać, by były to duże fragmenty.

 

Murek gabionowy Zenturo

 

Porada 3: Ten rodzaj wypełnienia jest mniej trwały. Musisz się liczyć z tym, że warunki pogodowe wpłyną na wygląd murku i dobrze byłoby wtedy wymienić wypełnienie na inne.

 

Świetliste szkło

Niesamowite wrażenie na pewno uzyskasz układając w murku gabionowym warstwę brył szklanych. Są to odpady z hut szkła, również dostępne w składach budowlanych. Mogą przybierać różne barwy, od białego przez żółte do niebieskości. Jeśli umieścisz w warstwie szklanej oświetlenie ledowe, twoje ogrodzenie będzie przyciągało uwagę nawet po zmroku.

 

Murek gabionowy Zenturo

 

Porada 4: Warstwy szklane stosuj raczej jako wstawki o niewielkiej szerokości. Choć bardzo atrakcyjne wizualnie, szkło jest zwykle znacząco droższe niż inne wypełnienia.

  

I na koniec koszty

Sam stalowy stelaż murku gabionowego nie jest dużo droższy od standardowego ogrodzenia panelowego (słupy nośne mogą mieć większy profil i trzeba uwzględnić drugi panel, dzięki któremu powstaje przestrzeń do wypełnienia). Główna inwestycja to koszt kamienia lub innego materiału.

 

Porada 5: Podczas sprawdzania w składzie budowlanym możliwych wypełnień, zawsze spisuj sobie ceny. Czasami różnice między jednym a drugim zielonym kamieniem mogą być znaczące.

 

Porada 6: Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ wypełnienie większości murku tańszym kamieniem i dodanie tylko wąskich wstawek z droższego kamienia o innym kolorze lub brył szklanych.

 

Murek gabionowy Zenturo 

 

Zobacz także:
Komentarze