Wydzielamy przestrzeń w ogrodzie

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Podpowiadamy, jak w prosty sposób wygrodzić przestrzeń na posesji, by stworzyć bezpieczny kąt dla grilla lub narzędzi ogrodowych.

 

Choć do tej pory pogoda w lecie nie zachwycała, to jednak mamy nadzieję, że zbliżające się tygodnie nieco zmienią ten obraz i pozwolą nam swobodnie wypoczywać, a także pracować w domu i ogrodzie. Chcemy więc wykorzystać ten czas i nadal inspirować Was naszymi tekstami, do drobnych, a zarazem użytecznych zmian przy posesji, które podniosą Wasz komfort i estetykę otoczenia.

montaż paneli ogrodzeniowych Betafence

 

Bezpieczeństwo i estetyka

W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak przy użyciu produktów Betafence możemy w prosty sposób wygrodzić przestrzeń w ogrodzie. Polecamy zrobić to w przypadku posiadania przenośnego grilla, z którego często korzystamy, jak również chęci ukrycia drobnych narzędzi ogrodowych, takich jak grabie czy motyka, których nie chcemy za każdym razem wkładać do garażu czy piwnicy.

 

Wygrodzenie po pierwsze zasłania wymienione wcześniej przedmioty, dzięki czemu nie wpływają one na estetykę ogrodu. Dyskretnie ukryte za murkiem, siatką czy panelem pełnią więc jedynie funkcję użytkową.

 

Druga kwestia to bezpieczeństwo zarówno samych przedmiotów, jak i mieszkańców posesji i gości. Gorący grill może być przyczyną urazu np. dzieci, jeśli te nierozważnie wbiegną na niego w czasie zabawy. Wygrodzenie minimalizuje to ryzyko. Co więcej: zasłonięty przedmiot, nie przyciąga uwagi przechodniów, w tym intruzów, którzy mogliby wtargnąć do ogrodu, by go ukraść.

 

Murek Gabionowy Zenturo - Betafence

 

Kilka pomysłów na wygrodzenie

Aby wygrodzić teren w ogrodzie, warto skorzystać z kilku rozwiązań, które przygotowaliśmy w Betafence.

 

  • Murki gabionowe Zenturo – całkowicie nieprzezierne ściany złożone z paneli Zenturo i wypełnienia (najpopularniejsze są kamienie, ale można wybrać choćby drewno czy szkło) przepięknie wpisują się w wygląd każdego ogrodu i kompletnie zasłaniają wygradzaną przestrzeń.
  • Murki gabionowe Stonewall – alternatywa dla murków Zenturo w przypadku, gdy zależy nam na wygrodzeniu większej przestrzeni. Dzięki unikalnej strukturze słupa, tworzą jednolitą strukturę, bez wizualnego podziału na pojedyncze przęsła.
  • Panele Zenturo z taśmami lub pikselami – oryginalne panele ogrodzeniowe, które możemy w dowolny sposób wypełniać dostępnymi akcesoriami: pikselami, którymi można pojedynczo wypełnić każde oczko panelu, lub taśmami, które przeciąga się przez całą długość przęsła. To ciekawe rozwiązanie, jeśli nie potrzebujemy całkowitego zasłonięcia przestrzeni albo gdy mamy pomysł na ciekawy wzór ułożony z akcesoriów.
  • Panele Bekafor i przesłony – system podobny jak w przypadku Zenturo, tyle że tutaj używamy gotowych przesłon. Są to listwy wykonane z naturalnego drewna sosny nordyckiej. Można je wykorzystać na całej długości przęsła, dzięki czemu panele stają się nieprzezierne.
  • Siatki Plasitor – ostatnie z proponowanych rozwiązań dedykowane jest do przestrzeni, która nie wymaga nieprzezierności. Siatki w prosty sposób odgradzają i chronią grilla lub narzędzia, ale jednocześnie nie zasłaniają ich przed wzrokiem osób przebywających na terenie posesji i poza nią.

 

Wszystkie proponowane rozwiązania są dostępne w wielu konfiguracjach, więc na pewno każda osoba znajdzie idealną opcję dla siebie.