Wybieramy ogrodzenie między działkami

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Jak oddzielić swój ogród od irytującego sąsiada? Wystarczy wykorzystać możliwości, jakie daje paleta produktów Betafence.

 

Marzysz o odpoczynku przed domem, ale w sąsiednim ogrodzie dzieciaki hałasują, rodzice grillują, a psy szczekają. Skąd my to znamy? Trudno odmówić sąsiadom prawa do takiego zachowania, co nie zmienia faktu, że bywa ono irytujące. Zwłaszcza, gdy wracamy zmęczeni z pracy i jedyne, czego chcemy to cisza i spokój. Nikt nie zadba tak dobrze o nasz komfort jak my sami, a z pomocą przychodzą ogrodzenia Betafence.

 

Ogrodzenie między działkami a prawo

 

Zanim doradzimy, na jakie produkty zdecydować się, by uniezależnić swój odpoczynek od poczynań sąsiadów, warto pochylić się nad prawnym aspektem budowy ogrodzenia pomiędzy dwiema sąsiadującymi działkami. W Polsce mamy prawo wybudować dowolną konstrukcję do wysokości 2,2 m bez zgłaszania jej w urzędzie. Jeśli myślimy o wyższym ogrodzeniu, fakt ten musimy zgłosić nie później niż 30 dni przed planowaną instalacją.

Jeżeli budowa ogrodzenia wychodzi z naszej strony, musimy się liczyć z tym, że sąsiad może odmówić udziału w kosztach, natomiast w przypadku konserwacji czy naprawy, koszty powinny być dzielone przez mieszkańców obu sąsiadujących działek. W sytuacji, w której spodziewamy się, że taka procedura może być dla nas trudna i nieprzyjemna, lepiej zdecydować się na ogrodzenie, które nie będzie wymagało od nas wielu nakładów w przyszłości. Czyli po prostu jak najlepsze jakościowo.

 

Panele Ogrodzeniowe Nylofor 3D Betafence

 

Komfortowe ogrodzenia między posesjami

 

Opcji, na które możemy się zdecydować budując płot pomiędzy działkami jest mnóstwo. Jeżeli chcemy postawić na coś naprawdę trwałego, mocnego, a zarazem oryginalnego, powinniśmy rozważyć ogrodzenie z murków gabionowych. Wybór ten wiąże się z nieco większymi wydatkami, ale jego efekt spełni absolutnie każdą potrzebę. Dwa połączone ze sobą piękne, trwałe i bezpieczne panele, wypełnione wybranym przez nas materiałem mogą stanowić unikalne zwieńczenie posesji. Są całkowicie nieprzezierne, a dodatkowo potrafią tłumić hałas, jak i „wyłapywać” zapachy płynące z sąsiedniego ogrodu. Dzięki temu dym z grilla nie zaatakuje naszego nosa w czasie sjesty na świeżym powietrzu.

 

Murek Gabionowy Zenturo - Betafence

 

Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są panele ogrodzeniowe z dopasowanymi do nich przesłonami. W tym wypadku wybieramy panele z rodziny Nylofor oraz Bekafor. Do obu tych systemów możemy dokupić przesłony Screeno Line. Są to listwy wykonane z PVC, dostępne w trzech kolorach, w tym imitującym drewno.

panele ogrodzeniowe nylofor 3d przeslony bekafor collfort Ogradzamy

 

Panele Bekafor Classic możemy także uzupełnić przesłonami Collfort. Są one wykonane z drewna sosny nordyckiej, dzięki czemu jeszcze mocniej podkreślają naturalny charakter ogrodu, idealnie kryjąc ogrodzenie wykonane ze stali.

 

Panele Ogrodzeniowe Bekafor Collfort Betafence

 

W przypadku paneli Nylofor 2D i 2D Super mamy możliwość wyboru taśm Screeno Wave – są one nieco cieńsze, niż wspomniane wyżej przesłony, ale niemal równie skutecznie spełniają rolę wygłuszacza.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Nylofor-Screenowave-Betafence

 

Zastosowanie tych produktów pozwoli nam praktycznie całkowicie uniezależnić swój odpoczynek od aktywności sąsiadów.