Wybieramy bramę wjazdową

Wykorzystane elementy: brama skrzydłowa, brama przesuwna

Planujesz kupno bramy wjazdowej do swojej posesji? Przekonaj się, jakimi cechami należy się kierować, by być zadowolonym z wyboru.

Zanim wybierzesz się do sklepu lub zadzwonisz do dystrybutora, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

  • Jak często w ciągu doby będziesz otwierać bramę?
  • Czy na Twojej posesji jest miejsce, by brama otwierała się do wewnątrz?
  • Czy masz czas na to, by regularnie dbać o czystość wokół bramy?

 

Gotowe? Zatem poznaj plusy i minusy wszystkich rozwiązań.

bramy-ogrodzeniowe-i-furtki-Brama-Bekafor-Classic-Betafence

Brama skrzydłowa

Według przepisów prawa wszystkie bramy wjazdowe muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Zatem decydując się na wybór modelu skrzydłowego upewnij się, że podjazd jest dostatecznie szeroki i umożliwi całkowite otwarcie bramy.

Pamiętaj, że brama skrzydłowa może ciężko się otwierać w przypadku silnych podmuchów wiatru, dlatego dla pełnego komfortu zalecamy kupno automatyki. Jednak – co warte podkreślenia – jest ona droższa, niż w przypadku automatów do bram przesuwnych.

Plusem bramy skrzydłowej jest na pewno jej wysoka estetyka, oraz brak konieczności regularnego czyszczenia części mechanicznych.

Brama przesuwna

To rozwiązanie polecamy osobom, które nie mają wystarczającej przestrzeni na podjeździe, by móc pozwolić sobie na instalację bramy skrzydłowej. Ważną zaletą bram przesuwnych jest ich zdecydowanie większy wybór dostępnych szerokości, co ułatwia dopasowanie produktu do Twoich potrzeb.

Ważną zaletą bramy przesuwnej jest swoboda otwierania, niezależnie od podmuchu wiatru. Co więcej, montaż dodatkowej automatyki kosztuje znacząco mniej, niż w przypadku bramy skrzydłowej.

Kupując bramę przesuwną musisz się jednak przygotować na regularne czyszczenie szyny prowadzącej. Zalegające liście mogą uszkodzić mechanizm prowadzący, z kolei ciężki śnieg wykrzywić konstrukcję i w rezultacie utrudnić otwieranie.

Ostateczny wybór rozwiązania powinien być więc podyktowany Twoimi preferencjami i maksymalizacją komfortu.