Wiele twarzy ogrodzenia

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Ogrodzenia Betafence mają wiele twarzy, które łatwiej docenić na żywych przykładach. Dziś zabierzemy Was w podróż po trzech posesjach, które zdobią trzy zupełnie różne systemy.

 

Choć nadrzędnym celem naszych ogrodzeń jest zapewnienie ich właścicielom bezpieczeństwa i komfortu przebywania w domu i ogrodzie, nigdy nie stroniliśmy od ciekawego designu. Systemy ogrodzeniowe mogą być nie tylko barierą pomiędzy naszą działką a otoczeniem zewnętrznym, ale też integralną częścią ogrodu, wpisującą się w jego architekturę, dopełniającą go i podnoszącą walory wizualne.

 

Wśród naszych produktów znajdziecie sporo takich, które wpisują się w to estetyczne założenie. My w tym tekście przedstawimy Wam trzy wybrane inspiracje.

panele ogrodzeniowe nylofor 3d przeslony bekafor collfort Ogradzamy

 

INSPIRACJA 1:

 

Produkt: Panele Nylofor 3D z przesłonami Bekafor Collfort

Miejsce: Rungis, Francja

 

Dążenie do natury mamy we krwi. Nic więc dziwnego, że drewno znów święci triumfy, także jeśli chodzi o elementy ogrodzenia. My używamy go do wykonania przesłon Bekafor Collfort, które pasują zarówno do rodziny paneli Bekafor, jak i Nylofor 3D.

 

Właśnie te drugie zostały użyte na posesji we francuskim Rungis, gdzie właściciel posesji chciał ogrodzić swój niewielki ogródek tak, by czuć się bezpiecznie, mieć zapewnioną prywatność, a przy tym utrzymywać kontakt z naturą. Teren został ogrodzony panelami, a one z kolei wypełnione przesłonami Collfort, wykonanymi z sosny nordyckiej. To trwałe, odporne na zmiany temperatury drewno, które – odpowiednio zabezpieczone – posłuży przez lata.

 

panele ogrodzeniowe Creazen Betafence

 

INSPIRACJA 2:

 

Produkt: Panele CreaZen

Miejsce: Poncins, Francja

 

Co powiecie na połączenie natury w industrialnym stylu? Albo industrialu z naturalnym sznytem? Ten nietypowy mariaż objawia się z pomocą paneli CreaZen, z których skorzystali mieszkańcy posesji w położonym niedaleko Lyonu Poncins we Francji. To jedna z naszych najnowszych propozycji: panele wykonane w całości z najwyższej jakości stali, ale swoim kształtem przypominające… krzewy i gałęzie.

 

Motyw ten idealnie sprawdza się przy nowoczesnej architekturze, z którą sąsiaduje luksusowy basen w ogrodzie oraz drzewa i krzewy. Panele CreaZen dopełniają swoim subtelnym, ale przy tym zdecydowanym wyglądem całą posesję, tworząc spójną, urzekającą całość.

 

Murek Gabionowy Zenturo - Betafence

 

INSPIRACJA 3:

 

Produkt: Murek gabionowy Zenturo

Miejsce: Auderghem, Belgia

 

Ostatnia z inspiracji także czerpie z przyrody, choć tej nieożywionej. W belgijskim mieście Auderghem mieszkańcy jednego z domów prywatnych chcieli wyróżnić swój ogród, zachowując przy tym pełnię bezpieczeństwa i poczucie prywatności. Rozwiązaniem okazał się murek gabionowy Zenturo.

 

Stali Czytelnicy naszej strony zapewne dobrze znają zalety tego produktu. To ogrodzenie złożone z dwóch równoległych paneli, połączonych ze sobą dedykowanym słupem, które wypełnione zostały wybranym przez użytkowników właścicieli. W tym wypadku zdecydowano się na kamenie – rozwiązanie najpopularniejsze, ale też fantastycznie prezentujące się we współczesnej architekturze. Murek pięknie komponuje się z krzewami, drewnianymi meblami ogrodowymi oraz białą fasadą domu.