Uniwersalne murki gabionowe

Wykorzystane elementy: murki gabionowe

Chcesz, by Twoja posesja prezentowała się oryginalnie i unikatowo? Postaw na murki gabionowe – produkt o wielu zaletach i zastosowaniach.

Czym są murki gabionowe?

Murki gabionowe to konstrukcje wykonane z paneli Zenturo, osadzonych równolegle na dedykowanych im słupach prostokątnych. Powstałą pomiędzy nimi przestrzeń możesz wypełnić dowolnie wybranym przez siebie materiałem, w zależności od miejsca, w którym chcesz ich użyć. Kamienie, drewno, kora drzewna, a nawet szkło – wybór należy od Ciebie.

Jeden produkt – mnóstwo zalet

Swoboda w wyborze wypełnienia to jedna z wielu cech murków gabionowych, które czynią je produktem niezwykle uniwersalnym. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą nieprzeziernością, dzięki czemu możesz używać go jako przesłonę w ogrodzie, która znacząco poprawi poczucie prywatności.

Dzięki zbitej konstrukcji murki gabionowe posiadają właściwości wygłuszające. Jeśli więc mieszkasz przy ruchliwej ulicy albo okolica jest wyjątkowo głośna, śmiało sięgnij po murki, które przyniosą ulgę Twoim uszom.

Ich ważną zaletą jest także neutralizowanie przykrych zapachów, pochodzących np. ze śmietnika czy kompostownika. Wystarczy obudować newralgiczne miejsce podwójną ścianą z paneli i wypełnić przestrzeń między nimi materiałem organicznym, tj. kora drzewna, szyszki lub pniaki, a nieprzyjemne aromaty przestaną być dla Ciebie problemem.

Ogrodzenie i architektura ogrodowa

Zalety murków gabionowych sprawiają, że doskonale sprawdzają się one zarówno jako część ogrodzenia, zapewniająca mieszkańcom posesji ciszę oraz poczucie prywatności, a także jako element małej architektury ogrodowej. Z ich pomocą możesz wygrodzić części ogródka albo stworzyć ścianę, po której będą pięły się rośliny.

Co ważne murki gabionowe charakteryzują się bardzo łatwym montażem, z którym poradzisz sobie samodzielnie. Zatem do dzieła!