Stwórz sobie enklawę prywatności

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Choć staramy się być ludźmi otwartymi i towarzyskimi, od czasu do czasu potrzebujemy też odrobiny prywatności. Szczególnie we własnym ogrodzie, gdy zapraszamy znajomych na grilla, chcemy w spokoju poczytać książkę lub ukryć przed przechodniami nasz kompostownik.

Dzięki produktom Betafence o tę prywatność możesz zadbać na kilka sposobów:

1.    Wypełniając zamontowane już ogrodzenie z paneli lub siatki przesłonami (z tworzywa sztucznego lub drewna)

2.    Stawiając nowatorskie ogrodzenie Zenturo uzupełnione częściowo lub w całości pikselami lub taśmą

3.    Budując z paneli Zenturo Super murek wypełniony dowolnym materiałem

4.    Instalując w ogrodzie murki gabionowe z siatek zgrzewanych

5.    Czy wreszcie sadząc dookoła ogrodzenia rośliny pnące, które – rozrastając się – naturalnie przesłonią widok.

1.    Przesłony na istniejącym ogrodzeniu

Systemy panelowe Bekafor Classic i Nylofor łatwo przesłonić, używając listew z tworzywa sztucznego Nevada, dostępnych w kolorze zielonym, antracytowym i imitacji drewna. Listwy Nevada wsuwa się pionowo w panele i mocuje klipsami do listew poziomych, wsuwanych w przegięcia.

Dla systemu Bekafor Classic dostępne też są przesłony Bekafor Collfort wykonane z naturalnego drewna, panele ogrodzeniowe Nylofor płaskie (2D, 2D Super i F) oraz siatki zgrzewane i plecione można wypełniać taśmą z tworzywa sztucznego w kilku kolorach, przeplatając ją przez oczka w pionie i poziomie.

2.    Ogrodzenie Zenturo

To bardzo kreatywne narzędzie kształtowania przestrzeni. Panele z prętów stalowych zgrzewanych naprzemiennie tworzą dwa (Zenturo Super) lub trzy (Zenturo) rodzaje oczek. Oczka te można wypełniać pikselami – prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego w kolorze zielonym lub antracytowym – tworząc niepowtarzalne wzory na ogrodzeniu.

Panele można też przesłaniać taśmą Flexo (tworzywo sztuczne) lub Perfo (blacha nierdzewna), zostawiając wolne przestrzenie lub całkowicie zasłaniając widok.

3.    Murek z paneli Zenturo Super

By utworzyć w ogrodzie kącik na grilla lub spokojny zakątek do odpoczynku, najlepiej postawić murek z paneli Zenturo Super. Do jego wypełnienia nadaje się wiele różnorodnych materiałów, od zwykłego kruszonego kamienia, poprzez fragmenty bazaltowe czy otoczaki, aż po tak powszechne w ogrodzie pnie, gałęzie lub liście.

Przy małych średnicach materiału wypełniającego dobrze jest większe oczka paneli przesłonić pikselami lub taśmą.

4.    Murki gabionowe

Konstrukcje gabionowe znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie indywidualnym. Poza bardzo oryginalnymi kamiennymi mebelkami czy mostkami, w ogrodzie można również postawić ściankę wykonaną z koszy gabionowych i wypełnioną kamieniem łupanym.

Doda ona otoczeniu nie tylko naturalnego wyglądu, ale również skutecznie wyciszy hałas dochodzący z gwarnej ulicy.

5.    „Żyjące” ogrodzenie

Najprostszą, najbardziej naturalną metodą uzyskania prywatności jest obsadzenie ogrodzenia roślinami pnącymi (bluszczem, różą pnącą). Taka przesłona będzie się dopasowywać kolorystycznie do aktualnej pory roku (zielenie – wiosną, żółcie i brązy – jesienią), dodatkowo też zadba o czystość naszego powietrza (zielone rośliny pochłoną część zanieczyszczeń).