Stal lepsza od drewna

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa

Drewniane ogrodzenia może i mają więcej charakteru, ale dopiero stalowe dają to, czego oczekuje się od produktów chroniących dom. Bezpieczeństwo i trwałość na lata.

Drewno to najdłużej używany materiał do produkcji ogrodzeń. Najłatwiej dostępny, często najtańszy, ale też i niezwykle urokliwy. Drewno, znacznie bliższe naturze niż stal i beton, wygląda przyjaźnie, lekko. Można wręcz powiedzieć, że ma duszę.

 

Przewagi ogrodzeń stalowych

Na tym jednak walory się kończą. Gdy w grę wchodzi wytrzymałość i zapewnienie bezpieczeństwa, inne rodzaje materiałów, przede wszystkim stal, okazują się być zdecydowanie lepsze.

Panele i siatki stalowe, same w sobie, są dużo trwalsze od drewna i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie mowa o modelach pokrytych powłokami antykorozyjnymi (w Betafence to standard). Dzięki temu nawet wahania temperatury oraz intensywny deszcz nie zniszczą ogrodzenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć o braku konieczności częstych konserwacji. Raz zabezpieczony panel stalowy posłuży nam przez wiele lat. Drewno z kolei należy regularnie impregnować i malować, by zachowało swoje właściwości i służyło przez lata.

Ogrodzenia metalowe są także bezpieczniejsze, ponieważ trudniej je zniszczyć, za to łatwiej wprowadzić dodatkową ochronę. Przykładem mogą być ostre końcówki, które uniemożliwiają przedarcie się na teren posesji ponad ogrodzeniem.

 

Połączenie drewna i stali

Istnieje jednak rozwiązanie, które łączy trwałość stali z urokiem drewna. Mowa o przesłonach. Podstawą systemu są metalowe panele, gwarantujące trwałość i bezpieczeństwo. Wypełnia się je zaś drewnianymi listwami, które nadają ogrodzeniu naturalnego charakteru.

Przesłony nie tylko wpływają na aspekt wizualny, ale także zwiększają poczucie prywatności. Wystarczy, że zostaną użyte na całej długości ogrodzenia, co zapewni nieprzezierność, a tym samym odgrodzi mieszkańców posesji od wzroku przechodniów i sąsiadów.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem drewna, połączenie stalowych paneli i przesłon będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.