Skuteczne zabezpieczenie budowy

Wykorzystane elementy: ogrodzenia tymczasowe

 

Ogrodzenia tymczasowe to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa obszaru budowy.

Teren robót budowlanych jest specyficznym miejscem. Wymaga szczególnego zabezpieczenia przed niepowołanymi osobami, gdyż nie jest chroniony przez systemy ogrodzeniowe, a budynki najczęściej nie posiadają jeszcze drzwi i okien.

Chodzi tu jednak nie tylko o ochronę przed włamaniem, lecz także o uniknięcie niespodziewanych wypadków z udziałem osób trzecich. Architekci na taką okazję polecają ogrodzenia tymczasowe.

ogrodzenia-tymczasowe-Tempofor-Betafence

 

Pewna ochrona, łatwy montaż

Ogrodzenie tymczasowe Tempofor doskonale nadaje się do czasowej ochrony terenu, co jednak nie zmniejsza jego skuteczności. Składa się z paneli stalowych ocynkowanych, które zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia grodzonego placu i są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Są one niezwykle łatwe w transporcie. a także umożliwiają bardzo szybki montaż i demontaż. Co więcej, nadają się do wielokrotnego użycia, co minimalizuje koszt ich zakupu.

Wiele miejsc zastosowań

Ogrodzenia tymczasowe można stosować praktycznie na każdym terenie budowy lub remontu. W Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów, posłużyły jako forma zabezpieczenia budowy nowego apartamentowca. W Gliwicach ponad 100 metrów paneli tymczasowych wykorzystano w czasie remontu przedszkola.

W tym samym mieście ogrodzenie tymczasowe doskonale sprawdziło się jako forma zabezpieczenia budowy drogi – średnicówki. Zastosowano je również podczas prac budowlanych przy warszawskim Centrum Nauki Kopernik, a także na zamku w Kielcach.

Ogrodzenia tymczasowe Tempofor są rozwiązaniem powszechnym w naszym kraju, które znajdzie zastosowanie na każdym placu budowy lub remontu.