Siatki ogrodzeniem dla dużych działek

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

 

Relatywnie tanie, wygodne i szybkie w montażu, schludne w wyglądzie. Siatki ogrodzeniowe doskonale sprawdzą się w przypadku zabezpieczania dużych terenów.

 

Posiadacze działek często stają przed pytaniem: jaki rodzaj ogrodzenia wybrać, by być całkowicie usatysfakcjonowanym? Panele ogrodzeniowe, siatki, murki, żywopłoty, ogrodzenia z desek – wybór jest niezwykle szeroki, a ostateczna decyzja podyktowana być powinna względami praktycznymi, estetycznymi, ale i ekonomicznymi.

 

Siatka ogrodzeniowa Pantanet Family

 

Realna oszczędność przy dużej działce

 

W przypadku niewielkich działek ostatni z aspektów jest najmniej istotny choćby z tego powodu, że koszt ogrodzenia nie jest drastycznie wysoki, niezależnie od wybranego materiału. Sytuacja zmienia się w przypadku dużych działek, np. terenów zielonych, rekreacyjnych, ale też powierzchni magazynowych czy osiedli. Jeśli taki obszar nie wymaga maksymalnej ochrony, warto zastanowić się nad inwestycją w siatkę ogrodzeniową, która przyniesie realne oszczędności.

Siatki, zarówno plecione, jak i zgrzewane, z racji tego, że technologicznie są produktem prostszym od paneli, a także mniej wymagającym, jeśli chodzi o technikę montażu, potrafią być tańsze od kilku do kilkunastu procent. Jak łatwo policzyć przy sporym areale możemy zaoszczędzić naprawdę pokaźną kwotę zarówno na materiałach, jak i na kosztach montażu.

 

Siatka ogrodzeniowa Pantanet Family

Większa elastyczność

 

Co ważne, siatki są zauważalnie bardziej elastycznym produktem, szczególnie te plecione. To właściwość istotna zwłaszcza wtedy, gdy grodzimy działki położone na nierównym terenie. Siatka daje nam spore pole manewru, jeśli chodzi o jej napięcie oraz dopasowanie do wzniesień i spadów na obszarze.

Z racji tego, że siatki dostępne są w długich rolkach (przykładowo siatka zgrzewana Pantanet Family oferuje rolki o długości 25 m), można je szybciej i sprawniej zamontować. Co prawda instalacja przy wspomnianym wcześniej nierównym terenie wymaga nieco sprawności i wiedzy, jak poprawnie ją naciągnąć, to jednak sam montaż do słupów przebiega sprawniej. To kolejna z cech, która przekłada się na niższe koszty ogrodzenia.

 

Siatka ogrodzeniowa Pantanet Family

Podstawowe bezpieczeństwo i estetyka

 

Choć siatki są odczuwalnie tańsze, to jednak wciąż spełniają swoją rolę zabezpieczającą: utrudniają intruzom wtargnięcie na chroniony teren, jak również są ciężkie do przecięcia. Podobnie jak panele, posiadają zabezpieczenie w postaci ocynku (niektóre modele także dodatkową powłokę), co z kolei przekłada się na odporność na zmienne warunki pogodowe.

 

Siatki ogrodzeniowe są również schludne estetycznie i wtapiają się w grodzony teren. Co więcej, modele zgrzewane bywają niekiedy równie atrakcyjne, co panele, dlatego z całym przekonaniem polecamy je także osobom, które cenią sobie ładny wygląd ogrodzenia.

 

Siatka ogrodzeniowa Pantanet Essential