Siatka czy panel? Wybieramy ogrodzenie

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa

Na jakie aspekty zwrócić uwagę w czasie zakupu systemu ogrodzeniowego, by być w pełni zadowolonym z wyboru? Przygotowaliśmy dla Was kompleksowe porównanie siatek i paneli ogrodzeniowych.

Każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady i tylko od nas zależy, które są istotniejsze i na jakie zwrócimy szczególną uwagę. Porównajmy zatem cechy dwóch najpopularniejszych systemów.

 

Systemy ogrodzeniowe z siatki

Najważniejszą przewagą siatek ogrodzeniowych nad innymi rozwiązaniami jest ich cena, znacznie niższa, niż w przypadku paneli. Dlatego warto po nie sięgnąć, jeśli zależy Wam na opcji ekonomicznej. Ciekawym pomysłem jest użycie ich np. na bokach i z tyłu posesji, co minimalizuje koszty.

Dużym walorem siatek ogrodzeniowych jest ich dyskretny, stonowany design. Dzięki niemu idealnie podkreślą piękno grodzonego terenu, przy okazji zapewniając podstawowy poziom bezpieczeństwa.

Siatki zazwyczaj uważa się za opcję mniej atrakcyjną wizualnie od paneli. Jeśli jednak zależy Wam na eleganckim wyglądzie, postawcie na siatki zgrzewane – piękną alternatywę dla systemów panelowych.

Na plus należy zaliczyć także łatwy montaż, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz, oraz wysoką jakość powłok ochronnych.

Minusem jest bardzo duża przezierność, co ogranicza ich przydatność w ochronie prywatności, a także bardzo ograniczony wybór kształtów oczek.

Systemy panelowe

Ogrodzenia z paneli są zauważalnie droższe od siatkowych, jednak za ceną idzie doskonała jakość oraz estetyka. Panele ogrodzeniowe wyróżniają się bardzo wysoką trwałością za sprawą sztywnych konstrukcji oraz pokrycia warstwami ochronnymi. Dzięki temu stanowią wytrzymałe rozwiązanie na wiele lat.

Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy z Was znajdzie wśród nich rozwiązanie idealnie odpowiadające Waszym potrzebom. Kształt wypełnienia, wysokość i szerokość, a także mnogość kolorów dają Wam pełną swobodę. Dodatkowo panele można wypełnić przesłonami, które nadają im indywidualny charakter i podkreślają ich piękno.

Którą opcję wybierzecie? Wybór zależy tylko od Was!