Securifor 4D – najwyższe bezpieczeństwo

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe

Czwarta generacja paneli Securifor to najbardziej wytrzymały i najbezpieczniejszy system ogrodzeniowy od Betafence.

Securifor 4D, wprowadzony na rynek w 2015 roku, stanowi ukoronowanie ewolucji całej rodziny paneli, przeznaczonej przede wszystkim do ochrony terenów podwyższonego ryzyka i obiektów przemysłowych. Miejsca te wymagają szczególnego zabezpieczenia, dlatego pracy nad Securifor 4D poświęciliśmy szczególnie wiele czasu.

Przewagi systemu Securifor 4D

Panele Securifor to kwintesencja bezpieczeństwa. Stanowią zaporę praktycznie niemożliwą do sforsowania przez niepowołane osoby, ponieważ są niezwykle trwałe i tak zbudowane, by uniemożliwić wspinanie. Ich budowa pozwala jednak na doskonałą integrację z systemami detekcji i monitoringu, ponieważ druty panelu nie przesłaniają kamerom (a także ochronie) widoczności.

Jak uzyskaliśmy wysoką wytrzymałość paneli Securifor 4D? To zasługa unikalnej technologii naprzemiennego zgrzewania drutów. Efekt to panel 10-krotnie bardziej wytrzymały od standardowego płaskiego Securifora oraz pozostałych produktów z rodziny. Zależność ta dotyczy zarówno modelu 1/1 jak i 10/10 (druty zgrzewane naprzemiennie co 10 szczebel).

Warto też pamiętać, że rodzina paneli Securifor ma też znacznie wyższy współczynnik opóźnienia od innych paneli dostępnych na rynku. Współczynnik ten informuje ile czasu potrzeba, by przedrzeć się przez ogrodzenie. W przypadku systemu Securifor 4D przekracza 20 minut, co ułatwia skuteczną interwencję ochronie czy policji.

 

Główne zastosowania

Jak już sugerowaliśmy, głównym miejscem zastosowania Securifor 4D są tereny podwyższonego ryzyka, jak np. pola naftowe, rafinerie, bazy wojskowe czy magazyny przemysłowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować z paneli ogrodzenie na terenie posesji prywatnej.

Skromny, klasyczny design na pewno dyskretnie wpisze się w architekturę, szczególnie tę o współczesnym charakterze. Nie do przecenienia jest też najwyższy możliwy poziom ochrony, który zagwarantuje spokój i komfort każdej rodzinie.