Schowaj się lub pokaż się

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe

Pragniesz poczuć intymność w swoim ogrodzie, czy przeciwnie – chcesz pochwalić się, jaki jest piękny? Z nowoczesnymi ogrodzeniami wszystko jest możliwe.

 

Czemu tu tak głośno!

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub twój sąsiad lubi często pomajsterkować w ogrodzie? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie murku gabionowego Stonewall. Możesz postawić tylko kilka segmentów, by na przykład otoczyć swój ogrodowy grill. Ale także zainstalować ścianę na całej długości ogrodzenia.

Murki gabionowe Stonewall dochodzą do 2 metrów wysokości, więc nikt nie będzie mógł nawet zajrzeć na twoją posesję. Im mniejszej średnicy kamienia użyjesz do wypełnienia murku, tym lepsze efekty wygłuszania uzyskasz.

 

Pamiętaj!

Kamienie nie mogą być mniejsze niż oczka paneli w murku gabionowym, gdyż się z niego wysypią.

Porada:

Najwyższy stopień blokowania hałasów otrzymasz, gdy kamienie w murku będziesz zasypywał powoli warstwami i dodatkowo ręcznie je dokładnie dopasowywał.

Zobaczcie to moje cudo

To była ciężka, wielomiesięczna praca, ale się opłacało. Teraz twój ogród pełen małych mosteczków, oczek wodnych i kolorowych kwiatów budzi szczery zachwyt. Jeśli chcesz go jeszcze bardziej wyeksponować, użyj minimalistycznego ogrodzenia z linii CreaZen.

Jest ono w dużym stopniu przezierne, a dodatkowo przyciąga uwagę nieregularnym układem profili (imitującym pnie lub gałęzie drzew). Kolor ogrodzenia możesz dobrać do dominującej barwy w ogrodzie lub przeciwnie – w kontraście do niego (w zależności od twojego upodobania).

Pamiętaj!

System CreaZen pełni przede wszystkim funkcje reprezentacyjne i wytyczania granic posiadłości. Nie zabezpieczy cię całkowicie przed ingerencją intruzów.

Porada:

Przejdź się po swojej okolicy i zobacz, jakie ogrodzenia mają twoi sąsiedzi. Jeśli nie użyli paneli podobnych do CreaZenu, twoje rozwiązanie na pewno zrobi furorę.

Nie mogę się zdecydować

Zasłonić się czy nie? Ciągle nie wiesz, co lepsze? Mamy dla ciebie pomysł na połączenie obu potrzeb. Zainstaluj ogrodzenie, które będzie posiadało naprzemienne moduły murku gabionowego Zenturo Super i same panele o identycznym wzorze. Dzięki temu uzyskasz miejsca o wyższej prywatności, ale też trochę „oddechu” z zewnątrz.

 

Pamiętaj!

Murek gabionowy jest szerszy niż samo ogrodzenie panelowe. Zastanów się więc, czy pojedyncze panele przymocujesz do zewnętrznej czy wewnętrznej strony słupów.

Porada:

Nie ograniczaj swojej fantazji! Zamiast pojedynczych modułów możesz stosować zestawienia 2 na 1 (2 moduły murku + 1 panel), 2 na 2 lub każde inne, które przyjdzie ci do głowy.