Przesłona stała a tymczasowa - co wybrać na front i boki posesji
 

Przesłona stała a tymczasowa - co wybrać na front i boki posesji
Panel zgrzewany Siatka pleciona
Chcesz na stałe zapewnić sobie prywatność wokół domu czy wolisz mieć możliwość zmiany zdania?

Ogrodzenie na front posesji

Przód domu to najczęściej wizytówka całej twojej posiadłości. Musi być nie tylko atrakcyjne, ale też solidne. I zwykle od początku wiesz, jak powinno wyglądać, by współgrało z architekturą i barwą domu. Jak większość Polaków wybierzesz pewnie palisady pionowe lub poziome.

W zależności od potrzeby prywatności zdecydujesz się na szczeble o różnej szerokości. Dużą intymność zapewnią ci szerokie profile poziome (ogrodzenie z linii Horizen). Piękno posesji wyeksponujesz natomiast stosując wąskie profile pionowe (panele Barofor Round lub Square).

 

Panele ogrodzeniowe Barofor Round Panele ogrodzeniowe Barofor Square

Pamiętaj: Zmiana stylu i wyglądu stałego ogrodzenia frontowego wiąże się często z koniecznością demontażu wszystkich jego elementów (łącznie z zabetonowanymi słupami).

 

Ogrodzenie na boki domu

Kilkanaście lat temu królowały tu siatki plecione (model Resitor), a potem zgrzewane w rolkach (linia Pantanet). Od niedawna przeważają natomiast panele ogrodzeniowe z przegięciami 3D (typ Nylofor).

 

Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D

 

Zastosowane przez ciebie ogrodzenie będzie pewnie w dużej mierze odzwierciedlało twoje stosunki z sąsiadami. Poranne pogaduszki łatwiej jest prowadzić przez transparentne siatki lub panele. Ale jeśli we własnym ogrodzie poszukujesz raczej spokoju i prywatności, nie musisz wcale zmieniać ogrodzenia. Wystarczy, że zastosujesz przesłony wykonane z tworzywa sztucznego. Możesz je wsuwać w oczka paneli pionowo (listwy modelu Screeno Line) lub przeplatać pionowo (taśma modelu Colorado).

Porada: Poziom prywatności zależy od twojej inwencji. Listwy lub taśmę możesz umieszczać też co drugie, trzecie, czwarte (itd.) oczko, zwiększając tym samym coraz bardziej przezierność twojego ogrodzenia.

 

Ogrodzenie wymienne

Jeśli wiesz, że pewne rzeczy ci się nudzą i lubisz zmiany, rozważ możliwość zamontowania murków gabionowych z linii PetraZen lub Zenturo. Zewnętrzne panele pozostaną te same, ale wypełnienie możesz wymieniać na inne (różne kolory kamienia, bryły lawy czy szkła). W zależności od wielkości użytych elementów wypełniających uzyskasz też różne poziomy prywatności i wygłuszania hałasów.

 

Murek gabionowy Zenturo Murek gabionowy Zenturo
Zobacz także:
Komentarze