Prywatność w modernistycznym domu

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Kilka przykładów eleganckiego i użytecznego ogrodzenia, które sprawdzi się wokół nowoczesnego domu.

 

Duże okna, przeszklone ściany i mnóstwo przestrzeni – to jedne z charakterystycznych cech modernistycznych budynków, które mają oczywiście swoich zwolenników także wśród właścicieli prywatnych domów. Takie domy lepiej „wpuszczają” naturalne światło i pozwalają pełniej otworzyć się na przyrodę otaczającą budynek.

 

Co jednak z poczuciem prywatności? Nie da się ukryć, że potężne przeszklone ściany odsłaniają wnętrze domu i zarazem dają do niego dostęp oczom postronnych przechodniów. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie rolet, jednak nie po to stawiamy na okna o znaczącej powierzchni, by później zakrywać je od wewnątrz. Bardziej rozsądnym wyborem jest więc takie dobranie ogrodzenia, by to odcinało mieszkańców od wzroku osób z zewnątrz. Oto kilka proponowanych przez nas rozwiązań.

Murki gabionowe

 

Nasze flagowe rozwiązanie wciąż zyskuje zwolenników wśród polskich rodzin, a jednocześnie nadal cieszy oryginalnością. Powstaje z połączenia dwóch paneli Zenturo Super i wypełnienia dobranego do upodobań Klienta oraz elementów architektury. Najpopularniejsze są duże kamienie, ale można wybrać np. szkło, drewno, korę czy też drobny żwir.

Panele są doskonale nieprzezierne, przez co całkowicie odgradzają posesję od świata zewnętrznego. Dodatkowo mają właściwości tłumiące hałas i nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu tworzą enklawę prywatności na grodzonej przestrzeni.

 

 

Panele z przesłonami

 

Inne rozwiązanie, które słynie z doskonałej nieprzezierności to panele Bekafor Classic i Nylofor, wzbogacone o przesłony. Oba modele można uzupełnić listwami, wykonanymi z tworzywa sztucznego. Miłośnicy bardziej naturalnych rozwiązań mogą postawić na panel Bekafor z przesłoną Bekafor Collfort, wykonaną z naturalnego drewna. Przesłony montuje się tak, że zasłaniają one całe światło panelu, dzięki czemu stanowią naturalną barierę pomiędzy ogrodem a terenem zewnętrznym.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Nylofor-Screenowave-Betafence

 

Panele Zenturo z pikselami

 

Jeśli nie potrzebujemy całkowitego odgrodzenia się od wzroku przechodniów, a jedynie subtelnego częściowego zasłonięcia, warto rozważyć zakup paneli Zenturo. Samym kształtem (trzy wielkości oczek) idealnie wpasowują się do nowoczesnej architektury. Dodatkowo można je uzupełnić pikselami: prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego, które wkłada się w oczka modelu.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Zenturo-z-tasma-Pefro-Betafence