Powłoki antykorozyjne – podstawa dobrego ogrodzenia

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna, słupki ogrodzeniowe

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje wymarzone ogrodzenie służyło Ci przez lata, wybierz model z gwarantującą trwałość powłoką antykorozyjną.

Długowieczność to jedna z tych cech, na które każdy Klient kupujący nowe ogrodzenie powinien zwrócić uwagę. Tymczasem temat ten jest często pomijany, ponieważ główny nacisk kładzie się na cenę produktu, zapewnienie bezpieczeństwa posesji czy atrakcyjny wygląd. To oczywiście najważniejsze czynniki, jednak nie wolno zapominać o trwałości.

Odpowiednio przygotowane panele czy siatki sprawią, że zapomnisz o konieczności częstej konserwacji, a temat wymiany ogrodzenia ze względu na jego zużycie nie będzie Ci zaprzątał głowy. Wystarczy, że przy zakupie zwrócisz uwagę na technologię powlekania oraz długość gwarancji.

Cynkowanie

W Betafence stawiamy na doskonałe przygotowanie każdego produktu do eksploatacji. Jedną z technik, które stosujemy, jest cynkowanie (nakładanie warstwy cynku na druty), skutecznie chroniące stal przed utlenieniem i co za tym idzie korozją.

Standardowa powłoka cynkowa zużywa się, a szybkość tego procesu zależy od okoliczności środowiskowych. Żeby zminimalizować szybkość kurczenia się powłoki, stworzyliśmy specjalny stop aluminium  cynku – Zincalu, który wydłuża żywotność 2-3 krotnie.

 

Powłoki syntetyczne

W wielu naszych produktach dodatkowo stosujemy powłoki syntetyczne, które nie tylko wzmacniają efekt cynkowania, lecz także bardzo elegancko wyglądają. Chronione w ten sposób ogrodzenia są więc zarówno bezpieczne, jak i atrakcyjne wizualnie.

Pierwszy rodzaj powłoki to PVC, czyli warstwa plastiku, którą pokrywamy przede wszystkim siatki plecione i zgrzewane sprzedawane w rolkach. Drugi to poliester stosowany przez nas do paneli i bram ogrodzeniowych. Jego charakterystyczną cechą jest gładkość i połysk.

 

Długoletnia gwarancja

Systemy, w których zastosowano powłoki antykorozyjne, objęte są długoletnią gwarancją. Najdłuższa gwarancja na rynku to efekt pewności, że nasze ogrodzenia prezentują najwyższą jakość.

Warto więc przy zakupie wydać nieco więcej na dobrze zabezpieczone ogrodzenie, by w dłuższej perspektywie cieszyć się trwałością i bezawaryjnością systemu.