Powiedz “Stop!” hałasowi

Wykorzystane elementy: murki gabionowe

Męczą Cię dźwięki dobiegające zza Twojej posesji? A może po prostu potrzebujesz spokojnego miejsca w ogrodzie, w którym się wyciszysz po ciężkim dniu w pracy? Postaw na sprawdzone rozwiązania od Betafence!

Na pewno znasz to uczucie, gdy przychodzisz z pracy i chcesz usiąść w ogródku, ciesząc się ciszą, gdy wtem sąsiad wyciąga kosiarkę, albo ulica przed Twoim domem zmienia się w Aleję Marszałkowską. Zamiast uciekać do domu albo wkładać zatyczki do uszu, pomyśl o wykorzystaniu gabionów lub murków gabionowych Zenturo oraz PetraZen.

Ogrodzenie na ratunek uszom

To znane i popularne produkty wykonane z metalowych koszy (gabiony) lub połączonych ze sobą paneli ogrodzeniowych (murki), które można uzupełnić np. kamieniami, drewnem czy choćby eleganckim szkłem. Ich podstawową zaletą jest oczywiście niekonwencjonalny i elegancki wygląd. Jednak dzięki swojej budowie i szczelnemu wypełnieniu są w stanie tłumić hałasy dobiegające zza Twojej posesji.

Całe ogrodzenie vs. cichy kącik

Zarówno gabiony, jak i murki gabionowe mogą stać się integralną częścią ogrodzenia. Niektóre osoby decydują się na wykonanie podmurówek i słupów z gabionów. Inne idą jeszcze dalej i całe ogrodzenie wykonują z tych produktów. Efekt? Komfortowe spędzanie wolnego czasu w ogrodzie.

Jeśli jednak nie chcesz zmieniać swojego ogrodzenia, wystarczy, że wydzielisz część terenu w ogrodzie i na nim postawisz murki lub gabiony. Oba rozwiązania doskonale nadają się do wygrodzenia części posesji. Są na tyle wysokie, że odcinają siedzącą osobę od reszty ogrodu, a przy tym nie zasłaniają widoku z okien domu.

Wydzielony teren doskonale nadaje się także do postawienia grilla. Gabiony i murki gabionowe nie tylko tłumią hałas, ale też są w stanie niejako “wchłonąć” intensywne zapachy. Jeśli więc zależy Ci, by dym z paleniska nie przedostawał się na całą posesję, wygrodzenie będzie doskonałym rozwiązaniem.

Powodów do zastosowania murków gabionowych i gabionów jest więc całe mnóstwo. Efekt? Zawsze ten sam: Twoja satysfakcja płynąca ze zwiększonego komfortu przebywania w ogrodzie.