Planujemy przestrzeń wokół domu

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Ogród coraz częściej staje się „przedłużeniem” naszego domu i spędzamy w nim coraz więcej czasu. Z góry więc warto pomyśleć o przygotowaniu w nim zarówno miejsca do odpoczynku czy do pracy, jak i o placu zabaw dla dzieci oraz terenie dla zwierząt domowych.

Ogrodowy plac zabaw

Dzieci potrzebują trochę miejsca do tego, by się porządnie wybiegać. Aranżując ogród nie zapomnijmy o miejscu do zabaw, gdzie maluchy pod naszym czujnym okiem będą mogły spędzać czas. Powinno być tam bezpiecznie, co zapewnić może usytuowanie z dala od zbiorników wodnych: studni, oczka wodnego czy stawu, a także oddalenie od ulicy, aby dziecko w ferworze zabawy nie wybiegło na jezdnię. Najlepiej taki teren obsiać miękką trawą i ogrodzić lekką siatką typu Pantanet Garden, która ochroni go także przed wizytami niechcianych gości – obcych zwierząt.

Miejsce rodzinnego relaksu

Ogrodowe altanki i pergole to miejsca oddechu od codzienności, gdzie będziemy spędzali czas z rodziną. Powinny być osłonięte od wiatru i mieć piękny widok na kwitnącą część ogrodu. Można je dodatkowo ozdobić roślinami (przede wszystkim pnączami). Do ich wykonania najlepiej użyć paneli Zenturo lub Zenturo Super i wypełnić je dodatkowo pikselami, taśmą Flexo z tworzywa sztucznego lub taśmą stalową Perfo. Wygrodzenia można także tworzyć z murków wykonanych z paneli Zenturo Super i wypełnionych dowolnym materiałem (kamieniem łupanym, otoczakami, pieńkami, gałęziami drzew, a nawet liśćmi).

Altanka opleciona roślinnością będzie lekko tajemniczym i chętnie odwiedzanym miejscem w ciągu dnia i wieczorami, szczególnie gdy dodatkowo wyposażymy ją w stylowe meble wykonane z gabionów (stoły, ławy, siedziska, grille ogrodowe).

Wybieg dla czworonoga

Jeśli w rodzinie jest pies – można pomyśleć o kojcu dla niego. Do jego wykonania najlepsza będzie siatka Pantanet Protect, która jest odporna na obgryzanie, odkształcenia i korozję. Montuje się ją w prosty sposób na stalowych słupach Bekaclip. Ogrodzenie warto umieścić na podmurówce, gdyż pies mógłby zrobić podkop. Dobrze, by kojec znajdował się w miejscu osłoniętym od słońca, najlepiej w pobliżu dużego drzewa rzucającego cień. Teren dookoła warto też utwardzić, tak aby trawnik wokół nie uległ zniszczeniu.

Przydomowy warzywniak

Szczególnie w początkowym okresie wzrostu rośliny potrzebują ochrony, by nie uległy uszkodzeniu lub zniszczeniu. Nasz warzywaniak dobrze więc ogrodzić specjalnie zaprojektowaną do tego celu siatką zgrzewaną Luxanet lub plecioną Luxursus. Montuje się ją w bardzo prosty sposób za pomocą małych stalowych słupków Multistick, wciskanych prosto do ziemi. Ogrodzenie zabezpieczy nasz ogródek przed wbiegającymi dziećmi lub zwierzętami domowymi.