Pies i królik bezpieczne za ogrodzeniem

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa

Zapewnij swojemu pupilowi bezpieczeństwo w ogórku, używając do tego celu produktów Betafence.

Chyba każdy właściciel domowego zwierzaka wie, że najważniejsza jest dla niego swoboda. Dla nas z kolei liczy się bezpieczeństwo pupila, który bawiąc się poza domem narażony jest na różne niebezpieczeństwa. Może zostać zaatakowany przez drapieżnika lub nieświadomie uciec poza ogród.

Rozwiązaniem tego problemu jest budowa odpowiedniego zabezpieczenia. Do tego celu proponujemy wykorzystać siatki Betafence.

siatka-ogrodzeniowa-Siatki-Casanet-Betafence

Królik pod ochroną

Jeśli Twoim ulubieńcem jest królik, proponujemy wybudować dla niego przestronną klatkę. Do tego celu wystarczy stelaż oraz siatka zgrzewana Casanet o oczkach wielkości od 6,35×6,35 do 76,2×12,7 mm. Model wybierz pod kątem wielkości zwierzaka.

Budowa samej klatki to proste zadanie dla każdego majsterkowicza. Możesz pokusić się o np. prostopadłościenną konstrukcję z drzwiczkami i dodatkową rączką na górze, która ułatwi przenoszenie klatki.

Pamiętaj, by dno klatki wyłożyć np. płytą pilśniową, by uniemożliwić zwierzęciu kopanie w ziemi. W przypadku skocznych zwierząt nie zapomnij o dodaniu pokrywy na szczycie klatki, by uniemożliwić mu wyjście.

 

 

Coś dla psa

Pies, szczególnie duży, nie jest aż tak narażony na ataki innych zwierząt, jednak może stanowić “zagrożenie” dla roślin posadzonych w ogródku. Aby uniknąć przypadkowego zniszczenia, warto wybudować dla niego kojec. Do tego celu nadaje się zarówno siatka, jak i panele.

W tym wypadku niezwykle ważna jest grubość drutu oraz wąskie oczka, które uniemożliwią psu wsadzenie pyska pomiędzy elementy konstrukcji. Zwróć uwagę na wysokość ogrodzenia. Musi być na tyle duża, by Twój pupil nie był w stanie go przeskoczyć. Zadbaj też o to, by czworonóg nie mógł kopać w ziemi – niektóre psy to uwielbiają! Dobrym rozwiązaniem będzie betonowa podmurówka, lub “podłoga” z desek.

Budowa ogrodzeń dla zwierzaków im zapewni komfort i bezpieczeństwo, a Tobie spokój w czasie ich zabawy na zewnątrz.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Decofor-Betafence