PetraZen – nowy murek gabionowy Betafence

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe

Wytrzymały, wielofunkcyjny, a także atrakcyjny wizualnie – taki jest nasz nowy murek gabionowy PetraZen.

Wiemy, jak wielką popularnością cieszą się murki gabionowe Zenturo. Dlatego postanowiliśmy rozwinąć temat i przygotowaliśmy zupełnie nowy produkt – PetraZen. To odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących harmonii designu i komfortu oraz tych, którzy cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo.

 

Nylofor F podstawą nowego murku

Najważniejszym elementem murku gabionowego PetraZen są panele Nylofor F. To właśnie z nich powstaje przęsło: arkusze Nyloforów łączy się przy pomocy wielofunkcyjnych złączek, a następnie wypełnia się wybranym przez klienta materiałem. Wybraliśmy ten panel, ponieważ wyróżnia się ponadprzeciętną sztywnością i odpornością, co z kolei przekłada się na stabilizację murku.

Wspomniane wcześniej złączki dają zupełnie nowe możliwości montażu. Przęsła murków PetraZen można montować pod dowolnym kątem, co pozwala na dopasowanie ogrodzenia do każdego terenu, a także wpływa na oryginalność jego wyglądu.

Innowacją są także zawiesia, które bardzo ułatwiają proces montażu murku. Dzięki charakterystycznym haczykom umożliwiają szybkie powieszenie i ustabilizowanie panelu w konstrukcji murku. W efekcie nie ma konieczności ciągłego trzymania Nyloforu w trakcie instalacji. To ważne, ponieważ panel może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Nie zmieniła się za to forma wypełnienia. PetraZen, podobnie jak w przypadku modelu Zenturo, można wypełnić wedle uznania klienta. Najpopularniejszym materiałem są niezmiennie kamienie, ale niektórzy decydują się także na drewno np. szkło. Wybór powinien zależeć od designu całej posiadłości.

Możliwości murku PetraZen

Nowy murek gabionowy wyróżnia się wielorakim zastosowaniem. Może stać się samodzielnym ogrodzeniem, uzupełnieniem zwykłych paneli, ale także posłużyć do budowy wygrodzeń na posesji.

Podobnie jak model Zenturo, PetraZen wyróżnia się znakomitą nieprzeziernością. Cecha ta przekłada się na zwiększenie poczucia prywatności w ogrodzie, ponieważ osłania mieszkańców przed wzrokiem przechodniów. Komfort podnoszą też właściwości wygłuszania hałasu, co szczególnie ważne w przypadku domów położonych przy ruchliwych ulicach. Murek PetraZen minimalizuje także napływ zapachów spoza posesji, co niewątpliwie wpływa na podniesienie jakości życia.

Murek gabionowy PetraZen to więc kolejny produkt, na który może postawić każdy miłośnik ciszy, spokoju i bezpieczeństwa w domu.

Przygotowaliśmy także szereg narzędzi online, które pozwolą lepiej zapoznać się z produktem:

 1. Karta produktowa na ogradzamy.pl i betafence.pl
  https://www.ogradzamy.pl/produkty/murki-gabionowe-petrazen,102/

  https://www.betafence.pl/pl/murek-gabionowy-petrazen
 2. Ulotka produktowa do pobrania
  https://www.ogradzamy.pl/pliki-do-pobrania/katalogi-rozwiazan/?page=3

  https://www.betafence.pl/pl/katalogi-rozwiazan
 3. Filmy z instrukcją montażu
  https://www.youtube.com/watch?v=kYWlUU6w_us

  https://www.youtube.com/watch?v=NcNvGnopmLI
 4. Instrukcja montażowa – artykuł
  https://www.ogradzamy.pl/zrob-to-sam/montaz-murkow-gabionowych-petrazen,44/