Panele Decofor: kombinacje linii prostych, łuków i fali

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, brama skrzydłowa

 

Krzywizny i linie proste paneli Decofor dają wiele możliwości fantazyjnych połączeń.

Gdy myślimy o ogrodzeniu ozdobnym wygiętym w łuki, zwykle przychodzą nam na myśl poniższe kształty:Jest to ułożenie najbardziej popularne, szczególnie często stosowane przy ogrodzeniach kutych, z przęsłami umieszczonymi między słupkami murowanymi lub z cegieł. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Panele dekoracyjne Decofor marki Betafence umożliwiają tworzenie ogrodzeń bardziej finezyjnych.

Przy użyciu paneli Decofor Wave tworzymy wygięcia odwrócone, z zaokrągleniem w dół. Wtedy najwyższym punktem ogrodzenia stają się słupy kwadratowe zakończone ozdobną kulą (a nie środki paneli, jak w przypadku systemu Decofor Arco).

Jeszcze bardziej niezwykłe ogrodzenie posesji uzyskamy, gdy połączymy dwa typy paneli: Decofor Arco – o łuku wygiętym w górę i Decofor Wave – o łuku wklęsłym. Ułożone naprzemiennie panele utworzą „efekt fali”, który na pewno przykuje uwagę przechodniów i sąsiadów.

Wszystkie typy paneli Decofor (Arco, Recto i Wave) są ze sobą kompatybilne i montowane w ten sam sposób (na słupach kwadratowych Decofor przy użyciu obejm stalowych łączonych śrubą). Systemy uzupełniają furtki i bramy Decofor dopasowane do kształtu paneli.

Dzięki temu możliwe jest dowolne zestawianie tych systemów, dopasowane do wymogów posesji, ale również upodobań jej właściciela.