Panele czy siatka?

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa

 

Zanim dokonasz wyboru swojego sytemu ogrodzeniowego, zobacz jakie są różnice pomiędzy ogrodzeniami z siatki i paneli. Podstawowe kryteria to: szybkość i łatwość montażu, sposób eksploatacji oraz estetyka.

Ogrodzenie z siatki

Systemy ogrodzeniowe z trwałej siatki zgrzewanej lub plecionej stanowią skuteczne zabezpieczenie terenu. Mają kilka zalet:

  • uzupełnione słupami i bramami skrzydłowymi lub przesuwnymi stanowią kompletny system ogrodzeniowy
  • są dyskretne, dzięki czemu stanowią jedynie tło dla piękna Twojego ogrodu
  • można je dość szybko zamontować
  • dzięki wysokiej jakości powłoki i najnowocześniejszej technologii powlekania są wyjątkowo odporne na korozję i nie wymagają regularnej konserwacji

Jeśli jesteś tradycjonalistą, do zabezpieczenia swojej posesji wybierz plecioną siatkę Resitor. Jednak gdy szukasz niestandardowego ogrodzenia, z pewnością Twoje oczekiwania spełni siatka zgrzewana Pantanet, dostępna także w kolorze ponadczasowego antracytu – jej prostokątne lub kwadratowe oczka nadają ogrodzeniu nowoczesnego wyglądu, tak odmiennego dla ogrodzeń z tradycyjnej siatki plecionej. Siatki Pantanet dostępne są w kilku wariantach w zależności od oczekiwanego stopnia zabezpieczenia terenu. 

Ogrodzenie z paneli

Systemy ogrodzeniowe z paneli tworzą wyjątkowo trwałe i estetyczne zabezpieczenie posesji. Sprawdź ich zalety:

  • w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań możesz wybierać wśród systemów klasycznych, dekoracyjnych, a nawet fantazyjnych, dzięki czemu idealnie dopasujesz ogrodzenie do stylu Twojej posesji
  • panele tworzą kompletne systemy ogrodzeniowe, które uzupełnisz słupami i bramami skrzydłowymi i przesuwnymi (dopasowanymi pod względem zarówno technicznym, jak i estetycznym)
  • charakteryzują się wysoką sztywnością i odpornością antykorozyjną, dlatego gwarantują wieloletni komfort użytkowania systemu

Popularne typy paneli ogrodzeniowych firmy Betafence:

Panele i siatka – co je różni?

Choć oba systemy są łatwe w montażu, zdecydowanie szybciej zamontujesz ogrodzenie z paneli.

Ogrodzenie z siatki jest tańsze niż ogrodzenie z paneli, jednak nie daje tak wielu możliwości dopasowania jego stylu do architektury Twojego domu – jeśli szukasz ogrodzenia dekoracyjnego lub fantazyjnego – wybierz panele, na przykład dekoracyjny system Decofor.

Do powlekania paneli i siatek stosowane są dwa różne rodzaje powłok – siatki powlekane są PVC – taka powłoka jest odporna na uszkodzenia, jednak dostępność kolorów jest mocno ograniczona. Panele powleka się poliestrem, dzięki temu ich powierzchnia jest gładka i lśniąca, a wybór kolorów bardzo duży (na zamówienie dowolny kolor z palety RAL).

Więcej informacji o powłokach stosowanych przez firmę Betafence można znaleźć w Strefie Infrastruktura w zakładce Gwarancja jakości.

 

Panele + siatka = idealne połączenie

Możesz połączyć oba systemy, ogradzając front posesji panelami, a pozostałą, mniej eksponowaną część ogrodzeniem z siatki zgrzewanej lub plecionej. W ten sposób front posesji będzie stanowić prawdziwą wizytówkę Twojego domu, a dyskretne ogrodzenie pozostałej części pozwoli wyeksponować piękno roślinności ogrodu. W ten sposób obniżysz także koszty swojego ogrodzenia.

 

Gdzie kupię siatki i panele ogrodzeniowe Betafence?

Firma Betafence sprzedaje swoje ogrodzenia poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.