Panele czy siatka?
 

Panele czy siatka?
Panel zgrzewany Siatka pleciona Siatka zgrzewana
Zanim dokonasz wyboru swojego sytemu ogrodzeniowego, zobacz jakie są różnice pomiędzy ogrodzeniami z siatki i paneli. Podstawowe kryteria to: szybkość i łatwość montażu, sposób eksploatacji oraz estetyka.

Ogrodzenie z siatki

Systemy ogrodzeniowe z trwałej siatki zgrzewanej lub plecionej stanowią skuteczne zabezpieczenie terenu. Mają kilka zalet:

  • uzupełnione słupami i bramami skrzydłowymi lub przesuwnymi stanowią kompletny system ogrodzeniowy
  • są dyskretne, dzięki czemu stanowią jedynie tło dla piękna Twojego ogrodu
  • można je dość szybko zamontować
  • dzięki wysokiej jakości powłoki i najnowocześniejszej technologii powlekania są wyjątkowo odporne na korozję i nie wymagają regularnej konserwacji

siatka ogrodzeniowa Resitor siatka ogrodzeniowa Pantanet Family
siatka pleciona Resitor siatka zgrzewana Pantanet Family

Jeśli jesteś tradycjonalistą, do zabezpieczenia swojej posesji wybierz plecioną siatkę Resitor. Jednak gdy szukasz niestandardowego ogrodzenia, z pewnością Twoje oczekiwania spełni siatka zgrzewana Pantanet, dostępna także w kolorze ponadczasowego antracytu – jej prostokątne lub kwadratowe oczka nadają ogrodzeniu nowoczesnego wyglądu, tak odmiennego dla ogrodzeń z tradycyjnej siatki plecionej. Siatki Pantanet dostępne są w kilku wariantach w zależności od oczekiwanego stopnia zabezpieczenia terenu.
 

Ogrodzenie z paneli

Systemy ogrodzeniowe z paneli tworzą wyjątkowo trwałe i estetyczne zabezpieczenie posesji. Sprawdź ich zalety:

  • w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań możesz wybierać wśród systemów klasycznych, dekoracyjnych, a nawet fantazyjnych, dzięki czemu idealnie dopasujesz ogrodzenie do stylu Twojej posesji
  • panele tworzą kompletne systemy ogrodzeniowe, które uzupełnisz słupami i bramami skrzydłowymi i przesuwnymi (dopasowanymi pod względem zarówno technicznym, jak i estetycznym)
  • charakteryzują się wysoką sztywnością i odpornością antykorozyjną, dlatego gwarantują wieloletni komfort użytkowania systemu

Popularne typy paneli ogrodzeniowych firmy Betafence:

panele ogrodzeniowe Zenturo   panele ogrodzeniowe Bekafor Classic
panele ogrodzeniowe Zenturo   panele ogrodzeniowe Bekafor Classic
     
  panele ogrodzeniowe Decofor
panele ogrodzeniowe Barofor Deco   panele ogrodzeniowe Decofor Arco

Panele i siatka – co je różni?

Choć oba systemy są łatwe w montażu, zdecydowanie szybciej zamontujesz ogrodzenie z paneli.

Ogrodzenie z siatki jest tańsze niż ogrodzenie z paneli, jednak nie daje tak wielu możliwości dopasowania jego stylu do architektury Twojego domu – jeśli szukasz ogrodzenia dekoracyjnego lub fantazyjnego – wybierz panele, na przykład dekoracyjny system Decofor.

Do powlekania paneli i siatek stosowane są dwa różne rodzaje powłok – siatki powlekane są PVC – taka powłoka jest odporna na uszkodzenia, jednak dostępność kolorów jest mocno ograniczona. Panele powleka się poliestrem, dzięki temu ich powierzchnia jest gładka i lśniąca, a wybór kolorów bardzo duży (na zamówienie dowolny kolor z palety RAL).

Więcej informacji o powłokach stosowanych przez firmę Betafence można znaleźć w Strefie Infrastruktura w zakładce Gwarancja jakości.

 

Panele + siatka = idealne połączenie

Możesz połączyć oba systemy, ogradzając front posesji panelami, a pozostałą, mniej eksponowaną część ogrodzeniem z siatki zgrzewanej lub plecionej. W ten sposób front posesji będzie stanowić prawdziwą wizytówkę Twojego domu, a dyskretne ogrodzenie pozostałej części pozwoli wyeksponować piękno roślinności ogrodu. W ten sposób obniżysz także koszty swojego ogrodzenia.

Gdzie kupię siatki i panele ogrodzeniowe Betafence?

Firma Betafence sprzedaje swoje ogrodzenia poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.

Zobacz także:
Komentarze