Ozdobne siatki ogrodzeniowe dla ochrony młodych drzew i krzewów

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

Zanim nasadzone w parkach i ogrodach małe rośliny zmienią się w imponujące okazy, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem i uszkodzeniem, gdyż tylko w dobrej kondycji będą szybko rosły i pięknie się prezentowały. Taką ochronę gwarantują siatki ogrodzeniowe Betafence.

Psie zwyczaje

Zwierzęta, a zwłaszcza psy, szczodrze znaczą teren w miejskich terenach zielonych. Narażają tym samym młode drzewa i krzewy na poważne zniszczenia. Młode sadzonki, które są najmniej odporne, mogą takie psie zwyczaje przypłacić życiem. Psi mocz jest szczególnie niebezpieczny dla iglaków, ale zabezpieczone przed wizytą nieproszonych gości powinny zostać także młode drzewa i krzewy liściaste.

W prywatnych ogrodach domowe zwierzaki mogą nie tylko upodobać sobie młode drzewko do zaznaczania swojej obecności, ale także do obgryzania (szczeniaki to uwielbiają). Poza tym małe roślinki mogą zostać także przez przypadek zadeptane przez bawiące się w ogrodzie dzieci.

Dlatego młode drzewa i krzewy warto zabezpieczyć siatką. Jeśli wybierzemy jedną z siatek ogrodowych plecionych lub zgrzewanych Betafence, takie zabezpieczenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

 

Rabatki, grządki, donice

Siatki ogrodzeniowe Betafence można wykorzystać nie tylko do zabezpieczenia drzew i krzewów, ale także wygrodzenia rabat i grządek kwiatowych, czy też wykonania osłonek na ogrodowe donice.

 

Ozdobne siatki ogrodzeniowe

Charakterystyczne wzory siatek ogrodowych Luxanet (siatka zgrzewana) i Luxursus (siatka pleciona) w połączeniu z kolorem intensywnej zieleni podkreślą elegancki charakter przestrzeni, a jednocześnie siatki w dyskretny sposób zabezpieczą rośliny przed zwierzętami czy też dziećmi.

Zabezpieczenie drzew i krzewów można także przygotować z siatki plecionej Hexanet, o charakterystycznych heksagonalnych oczkach, która dostępna jest w wersji ocynkowanej lub ocynkowanej i pokrytej PVC w kolorze zielonym.