Oryginalna dekoracja ogrodu z murków gabionowych i gabionów

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, gabiony

Udekoruj swój ogród niezwykle efektownym wolnostojącym murkiem gabionowym, który nie tylko będzie doskonałym tłem dla roślinności, ale także znakiem rozpoznawalnym Twojej posesji.

Wyjątkowe panele Zenturo

Murek gabionowy z paneli Zenturo ma dekoracyjny charakter, a dodatkowo może pełnić funkcje użytkowe. Możesz nim nie tylko ozdobić swoją posesję, ale także wydzielić przestrzeń wypoczynkową ogrodu lub przesłonić kompostownik, budkę narzędziową czy też warzywnik.

Niski murek gabionowy z paneli Zenturo doskonale nadaje się do efektownego obudowania przydomowych klombów i kwietników, ogrodowej fontanny, a także tarasu.

Dzięki możliwości wypełnienia murku niemalże dowolnym materiałem, jego charakter idealnie dopasujesz do swoich oczekiwań i stylu Twojego ogrodu. Co więcej, wypełnienie murku możesz zmieniać, jeśli tylko przyjdzie Ci na to ochota.

Murek gabionowy z paneli Zenturo możesz wypełnić:

  • białymi otoczakami, łodygami bambusa, łupinami orzecha kokosowego, skałą wulkaniczną – jeśli chcesz, by przywodził na myśl egzotyczne wakacje
  • korą drzew, pniakami, szyszkami, kamieniami polnymi – by stworzyć sielski klimat w Twoim ogrodzie
  • szkłem, betonem z odzysku, granulatem z odpadów – jeśli chcesz podkreślić industrialny charakter swojej posesji

Efektowne gabiony

Do wybudowania murku wolnostojącego w swoim ogrodzie możesz wykorzystać także kosze gabionowe, które wypełnia się zazwyczaj materiałem skalnym, ale także szkłem z odzysku, drewnem i innym materiałem. Takie murki gabionowe doskonale sprawdzają się w charakterze mebli ogrodowych – wystarczy zamontować na nich drewniane siedziska lub zwyczajnie położyć na nich wielkie poduszki, by zamieniły się w efektowny ogrodowy wypoczynek.

 

murki-i-konstrukcje-gabionowe-Gabiony-Betafence

Murek wolnostojący z koszy gabionowych może posłużyć także jako pergola. Latem z łatwością będą wspinać się po nim rośliny, a kiedy na jesień opadną z nich liście, Twój ogród wciąż będzie piękny dzięki efektownej gabionowej dekoracji.

Murek z gabionów nie musi mieć tradycyjnego kształtu prostopadłościanu, bo do jego budowy można wykorzystać tzw. trapiony, których ściany mogą być nachylone pod różnymi kątami. Z kolei tradycyjne kosze gabionowe stawiane jeden na drugim można ułożyć w ciekawe schodkowe konstrukcje, a także tworzyć z nich okręgi.

Murek z gabionów wymaga profesjonalnego montażu, który gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania. Dzięki solidnej konstrukcji i niezwykłej odporności antykorozyjnej sięgającej nawet 120 lat, raz postawiony będzie służył całym pokoleniom Twojej rodziny.