Ogrodzeniowe trendy na rok 2019

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe

 

Murki gabionowe, artystyczna rdza oraz łączenie kwiatów z warzywami – oto najważniejsze trendy
w 2019 r., o których warto pamiętać planując zagospodarowanie ogrodu.

 

Czy ogród może być modny? Oczywiście, że tak! Architekci, podobnie jak projektanci ubrań, regularnie pracują nad coraz ciekawszymi pomysłami, by zapewnić naszym ogrodom świeży, schludny i atrakcyjny wygląd. Nie inaczej będzie w 2019 r. Jeśli planujecie budowę ogrodzenia i ogrodu lub jego remont, koniecznie sprawdźcie, jakie rozwiązania będą obowiązywały w ciągu najbliższych 12 miesięcy!

 

Murki gabionowe nie tylko jako ogrodzenie

Zaczynamy od najbliższej nam dziedziny, czyli ogrodzeń. Od kilku lat obserwujemy coraz większy nacisk na ich funkcję estetyczną i sami popieramy ten trend. Bezpieczeństwo oczywiście pozostaje najważniejsze, ale ładne otoczenie domu pozytywnie wpływa na samopoczucie jego mieszkańców.

Idealnym rozwiązaniem, łączącym estetykę z ochroną są murki gabionowe. Ich oryginalna budowa, łącząca minimalistyczny panel ze swobodą doboru wypełnienia (kamienie, kora drzewa, gałęzie, łupiny orzecha, a nawet szkło), stanowi największą zaletę. Elastyczność kompozycyjna jest tu tak duża, że murki sprawdzą się dosłownie w każdym stylu architektonicznym.

– Murki gabionowe, które posiadamy w naszej ofercie, cieszą się niesłabnącym powodzeniem ze względu na oryginalny wygląd oraz mnogość zastosowań – podkreśla Andrzej Raszczewski, ekspert Betafence. Wspomniana mnogość dotyczy usytuowania murka. Można go użyć zarówno do budowy ogrodzenia, jak i wygrodzeń wewnątrz ogrodu.

Trzy rodzaje murków od Betafence

Oferta Betafence obejmuje obecnie trzy rodzaje murków gabionowych:

  • Petrazen
  • Stonewall
  • Zenturo

Andrzej Raczewski tak opisuje pierwszy z nich: – To ciekawa propozycja oparta na panelu Nylofor F, który charakteryzuje się dużą odpornością na wyginanie, a to za sprawą zastosowania płaskownika jako drutu poziomego oraz niewidocznych słupów stabilizujących. Zastosowaliśmy tu również unikatowy system zawiesi z możliwością regulacji, a także wielofunkcyjne złączki, które pozwalają na ustawienie kolejnych przęseł murku pod dowolnymi kątami.

Ważną korzyścią płynącą z instalacji murku Petrazen jest znaczna izolacja posesji od hałasów dochodzących z ulicy oraz najwyższa wytrzymałość na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne.

Drugi z murków, Stonewall, to również dobry wybór dla osób, dla których liczy się dyskretny wygląd oraz redukcja hałasu nawet o 9 dB. – Stonewall to kolejna propozycja, która wyróżnia się jednolitą strukturą dzięki takiej samej konstrukcji słupa. – podkreśla Andrzej Raszczewski. – Jest on zaprojektowany tak, by po wypełnieniu murka kamieniami lub innym tworzywem, był niewidoczny dla oka.

Warto zaznaczyć, że w porówaniu do murku Petrazen, Stonewall posiada mniejsze oczka, które pozwalają na użycie kamienia o mniejszej frakcji.

Zenturo, czyli ostatni z wymienionych murków różni się od pozostałych tym, słupy są widoczne także po zasypaniu kamieniami lub innym materiałem. Jeśli więc preferujecie bardziej klasyczne ujęcie, które wyróżnia się niebanalną estetyką, jest to model idealny dla Was.

– System słupów Zenturo, który tutaj używamy, został opracowany specjalnie do tworzenia murków gabionowych. – charakteryzuje nasz ekspert. – Zapewnia im wysoką stabilność oraz łatwość i szybkość montażu. Prostokątne słupy Zenturo mają unikalny kształt i są wyposażone w czarny kapturek. Łączy się je z panelami za pomocą specjalnych metalowych złączek.