Ogrodzenie w klasycznym otoczeniu

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe

 

Miłośnicy klasycznego budownictwa proszeni o uwagę! Ten tekst pomoże Wam wybrać odpowiednie ogrodzenie do Waszego domu.

 

Nie wszystko złoto, co nowoczesne. Klasyczne ujęcie architektury także potrafi cieszyć oko i znakomicie wpisuje się we współczesne poczucie estetyki. Warto więc na wstępie jasno określić: klasyczny nie znaczy „niemodny”, „nieaktualny” itd. My poszlibyśmy w kierunku stwierdzenia „uniwersalny”.

 

panele_ogrodzeniowe_Panele_Decofor_Betafence

 

Czym jest styl klasyczny?

 

Wciąż poruszamy się jednak w obrębie pojęć abstrakcyjnych. Czym więc jest styl klasyczny w praktyce? Można go opisać za pomocą kilku wyróżników. Najbardziej widoczny to styl wykończenia fasady/ściany domu. Cegły, klinkiery, kamienie z użyciem boniowania, tynk chropowaty – oto najbardziej charakterystyczne elementy.

W stylu klasycznym popularne są łuki oraz pionowe łuki. Chętnie sięga się po elementy kute i żeliwne, używając przęseł drewnianych lub kompozytowych. Najpopularniejsze kolory to odcienie czerwieni i brązu, nie brakuje ciemnej zieleni oraz beżu.

 

 

Punkty spójne

 

Dobierając ogrodzenie do takiego stylu architektonicznego, powinniśmy myśleć przede wszystkim o spójności, ale też o celu designu ogrodzenia. Jedni traktują je jako osobny byt, który sam w sobie powinien przykuwać uwagę, dla innych ma ono nie przeszkadzać w prezencji domu i ogrodu. Oba podejścia są poprawne, o ile tylko prawidłowo dobierze się rozwiązanie.

 

Jak je znaleźć? Szukając zbieżności z całą posesją. Użyte kolory elewacji, stolarki czy dachu zasugerują nam kolorystykę ogrodzenia. Podobnie warto zwrócić uwagę na użyte materiały, szczególnie do wykończenia elewacji, balkonów, podjazdów, przegród w ogrodzie itd. Warto także zwrócić uwagę na niuanse kompozycji architektonicznej. Jeśli nasz dom ozdobiony jest łukami, dobrym rozwiązaniem będzie także wybranie takiego ogrodzenia, które zostanie zwieńczone łukiem.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Decofor-Betafence

 

Ogrodzenia dedykowane klasyce

 

Znamy już teorię, czas przełożyć ją na praktykę. Zacznijmy od łuków, które w klasycznym ujęciu są bardzo popularne. Wśród rozwiązań Betafence sugerujemy skorzystać z linii Decofor, w wersji Arco, o charakterystycznie zakrzywionym układzie góry panelu. Panel sam w sobie ma dekoracyjny charakter, który podbity zostaje eleganckim łukiem.

 

Panele Bekafor Classic, nasza druga propozycja, to z kolei produkt przeznaczony dla osób, które chcą, by ogrodzenie „nie przeszkadzało” w ekspozycji architektury i ogrodu. Prosta budowa z cienkiego, ale trwałego drutu doskonale zabezpiecza grodzony teren, a przy tym subtelnie wpisuje się w otoczenie.

Panele Ogrodzeniowe Zenturo Murek Gabionowy Zenturo Betafence

 

Jeśli zależy nam na drobnym mrugnięciu okiem w kierunku nowoczesności, przy jednoczesnym pozostaniu wiernym klasycznym wzorcom, powinniśmy sięgnąć po panele Zenturo. One także charakteryzują się na pozór prostą budową, łączącą prostopadle stalowe druty wewnątrz przęsła. Ich układ tworzy jednak trzy różne wielkości oczek, nadając tym samym współczesny wygląd całości systemu.