Ogrodzenie w industrialnym stylu

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe

 

Gdzie przemysłowa aranżacja wkracza do budynków mieszkalnych, tam sprawdzą się ogrodzenia dedykowane takiej architekturze.

Z Zachodu do Polski

 

Moda na industrial trwa w najlepsze, a jej końca nie widać. Fascynacja budownictwem przemysłowym urosła przede wszystkim wtedy, gdy takie tereny były porzucane przez dawne fabryki i zamieniane na mieszkania czy lofty. Popularność takiej stylistyki przeniosła się również do nowego budownictwa, dzięki czemu konsumenci budujący dom od podstaw zapragnęli mieszkać w domach odwzorowujących lub chociaż nawiązujących do stylu fabryk i hal produkcyjnych.

 

Zalążki popularności takiego stylu odnajdziemy w Stanach Zjednoczonych, ale też w Wielkiej Brytanii, skąd industrial rozlał się na całą Europę. W Polsce nadal jest w fazie rozpoznawania gruntu i ostrożnego rozkwitu, ale moda ta zatacza coraz szersze kręgi, szczególnie w nowoczesnych realizacjach.


betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d

 

Industrialne nowości

 

Popyt zrodził podaż, dlatego producenci ogrodzeń również dostosowali ofertę do potrzeb Klientów. W Betafence przygotowaliśmy świeże rozwiązania, dedykowane budynkom w stylu przemysłowym, a dla odważniejszych, proponujemy panele dedykowane stricte budownictwu usługowemu.

 

Do tego pierwszego grona zaliczamy przede wszystkim produkty z grupy Zenturo: panele i murki. Panele Zenturo już samą barwą nawiązują do industrialu, oferując chłodny, ale elegancki kolor antracytowy. Ich wyróżnikiem, który jeszcze podbija efekt, są oczka w trzech różnych rozmiarach, które dodatkowo można wypełnić pikselami. Wykonana z nierdzewnej stali stanowi nawiązanie do nieprzetworzonych surowców, jasno kojarzących się z przemysłem. Za pomocą wspomnianych pikseli, dopasowanych do oczek panelu, można tworzyć unikalne wzory, które dodatkowo podkreślą oryginalność grodzonej posesji.

 

Ciekawym rozwinięciem modelu Zenturo jest murek gabionowy, na który składają się dwa równolegle połączone przęsła, które można wypełnić praktycznie dowolnym materiałem. Matowe szkło, elementy metalowe, kamień – to tylko niektóre z możliwości, jakie otwierają się przed posiadaczem ogrodzenia wykonanego z murków Zenturo.

 

Konstrukcje Gabionowe Murek Gabionowy Zenturo Betafence

 

Zaczerpnięte z przemysłu

 

Oprócz nowych rozwiązań, w naszym portfolio znajdują się też takie, które w pierwszej kolejności dedykujemy budynkom użyteczności publicznej, terenom podwyższonego ryzyka, a także halom produkcyjnym czy magazynom. Mowa o rodzinach paneli: Securifor i Nylofor.

Obie zostały zaprojektowane przede wszystkim, by zabezpieczać teren, stąd ich przemyślanie skromny i prosty wygląd. Idealnie komponują się z architekturą przemysłową, są ekstremalnie trwałe i odporne na zniszczenie w wyniku wypadków czy oddziaływania warunków atmosferycznych. Dodatkowo zyskają w oczach osób, które chcą pochwalić się wnętrzem posesji, a więc cenią sobie przezierność konstrukcji ogrodzenia.