Ogrodzenie placu zabaw – sprawdzone rozwiązania

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe

Ogrodzenie placu zabaw z dziecięcego punktu widzenia powinno wyglądać całkiem inaczej niż z punktu widzenia dorosłych. Ale okazuje się, że można znaleźć rozwiązanie idealne.

 

Krzyś: Cześć, jestem Krzyś i chodzę do przedszkola. A ty kim jesteś?

Adam: Mam na imię Adam, jestem architektem. Przyszedłem tu, bo będę projektować ogrodzenie Waszego placu zabaw.

Krzyś: Nieeeee! Ja nie chcę! Teraz mogę patrzeć się na auta jadące po ulicy, obmyślam nawet plan wyprawy na przystanek tramwajowy.

Adam: To nie jest bezpieczne Krzysiu. Powinieneś bawić się tam, gdzie nic Ci nie grozi.

Krzyś: No dobrze. A jak wielkie będzie to ogrodzenie? Czy ono zasłoni mi słońce?

Adam: Wymyślę takie ogrodzenie, żeby wygradzało teren placu zabaw, ale żeby dzieci swobodnie się czuły. Wcale nie musi być wysokie.

Krzyś: A będzie można się po nim wspinać i z niego skakać?

Adam: Lepiej, żebyś wspinał się po drabinkach. Na wszelki wypadek zaprojektuję takie ogrodzenie, żebyś nie mógł się na nie wspinać, a co gorsze – spadać z niego.

Krzyś: Ale ja chciałem trenować, żeby zostać Małyszem! …to może lepiej zostanę lekarzem i będę opatrywać rany. Wie pan, że Marysia kiedyś skaleczyła się o druty wystające z płotu przedszkola?

Adam: To ja wymyślę takie ogrodzenie, które będzie dla Was bezpieczne. Nie będzie żadnych drzazg czy też sterczących drutów, o które mógłbyś zranić paluszki. Będzie ładne, spodoba Ci się.

Krzyś: A jak będzie wyglądać?

Adam: Zobacz, tu mam zdjęcia takiego ogrodzenia, o którym myślałem. Zostało wykorzystane do wygrodzenia placu zabaw w Brwinowie.

Krzyś: Ładne! Ja chcę takie niebieskie!

Adam: Będzie niebieskie, ale tak naprawdę może być w każdym kolorze, jaki sobie wymarzysz.

Krzyś: A w kolorze zardzewiałym?

Adam: Ha haha, masz mnie, zardzewiałe nie może być, bo jest wyjątkowo odporne na korozję. Będzie wyglądało jak nowe nawet wtedy, kiedy będziesz chodzić do szkoły.

Krzyś: O to super, będzie się na nim bawić mój braciszek, którego przyniesie nam bocian. Teraz biegnę do mamy, bo czeka przy huśtawce.

Adam: A ja wracam do swojej pracowni projektować ogrodzenie, do zobaczenia!

Dlaczego Adam do ogrodzenia osiedlowego placu zabaw wybrał palisadowy system Barofor Deco firmy Betafence?

  • Barofor Deco to dekoracyjny i bezpieczny system, który sprawdza się przy grodzeniu obiektów, których użytkownikami są dzieci.
  • W górnej części panele Barofor Deco zakończone są łukiem, dzięki czemu nie tylko ładnie się prezentują, ale też nie posiadają ostrych elementów, o które mogłoby się zranić dziecko.
  • Palisada uniemożliwia dzieciom wspinanie się po ogrodzeniu i jest tak skonstruowana, że nie ma możliwości, aby utknęła między nimi dziecięca główka, dłoń lub stopa.
  • Można je uzupełnić furtką Barofor Deco o tym samym dizajnie, która zabezpieczy plac zabaw przed psami, które mogłyby zanieczyścić piaskownicę lub zrobić komuś krzywdę.
  • Dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania wykorzystywanej przez firmę Betafence, wszystkie systemy, także Barofor Deco, są wyjątkowo odporne na korozję i nie wymagają regularnej konserwacji – najwyższa jakość produktów Betafence potwierdzona jest 10-letnią gwarancją.