Ogrodzenie placu budowy
 

Ogrodzenie placu budowy
Panel zgrzewany
Wybierając ogrodzenie tymczasowe placu budowy warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie powinno ono pełnić. Przede wszystkim ogrodzenie tymczasowe powinno wyznaczać granice terenu, na którym odbywają się prace budowlane czy też remontowe, bronić wstępu osobom nieupoważnionym i chronić przed aktami wandalizmu i kradzieżą.

Dwie ostatnie funkcje ogrodzenie tymczasowe powinno spełniać bez żadnych kompromisów. Inaczej może się zdarzyć, że narazimy inwestora na starty związane z kradzieżą lub zniszczeniem mienia, a także na wysokie koszty odszkodowań, jakie będzie musiał ponieść, gdy na placu budowy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku z udziałem osoby postronnej, która znajdzie się na terenie budowy ze względu na jego niedostateczne zabezpieczenie.

Teren budowy powinien być:

  • dobrze strzeżony – dlatego też trudne do sforsowania ogrodzenie powinno być też uzupełnione odpowiednimi bramkami do kontroli przepływu osób,
  • dostępny dla maszyn budowlanych i pojazdów upoważnionych, co zapewnią odpowiednie bramy wjazdowe.


Estetyka nie bez znaczenia

Wybierając ogrodzenie tymczasowe placu budowy należy mieć też na uwadze aspekt estetyczny. Jeśli w centrum miasta powstaje budowa, dobrze jest osłonić ją estetycznym ogrodzeniem także z tego względu, że będzie ono świadczyło o samym inwestorze i jego profesjonalizmie. Jeśli jest taka potrzeba, można osłonić teren budowy ogrodzeniem nieprzeziernym, które zabezpieczy miejsce budowy przed wzrokiem osób niepożądanych.

Panele tymczasowe Tempofor F2

panele tymczasowe Tempofor F2

 

Ogrodzenia tymczasowe z linii Tempofor

Te wszystkie wymagania z łatwością spełniają systemy z rodziny Tempofor firmy Betafence. Wysokiej jakości przenośne panele systemu Tempofor F stanowią doskonałą ochronę przed intruzami czy kradzieżą (można je dodatkowo zabezpieczyć w górnej części drutem kolczastym) i skutecznie bronią wstępu na teren budowy osobom postronnym. Estetyczne i trwałe, idealnie wpiszą się w miejską przestrzeń, a przy tym są ekonomicznym rozwiązaniem, które można wykorzystywać latami. Panele systemu Tempofor F wykonane są z mocnej stalowej ramy zgrzewanej ze stalowych rur, a wypełnienie kraty jest punktowo zgrzewane do ramy. Taka solidna konstrukcja z ocynkowanych profili gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez uszczerbku na estetyce.

System Tempofor F może zostać uzupełniony kołowrotami, a także tymczasowymi bramami Tempofor. Jego wysokość może sięgać 2450 mm.

Panele tymczasowe Tempofor F2

panele tymczasowe Tempofor F2


Przesłony – kolorowe lub metalowe

Z kolei tam, gdzie ogrodzenie ma zabezpieczać miejsce budowy przed wzrokiem osób niepożądanych, idealnie sprawdzi się system przenośny Tempofor B. Ocynkowana ogniowo stalowa rama panelu Tempofor B wypełniona jest blachą trapezową, która występuje w kombinacjach kilku kolorów płyt stalowych (biały, niebieski, czerwony lub żółty). Na zamówienie możesz wybrać inne kolory z palety RAL, by dopasować ogrodzenie do firmowych kolorów Klienta. Dostępna jest także wersja z wypełnieniem ocynkowanym.

System Tempofor B jest kompatybilny ze standardowymi panelami i akcesoriami i występuje w trzech typach:

  • panel standardowy o wysokości 1,2 m,
  • panel standardowy o wysokości 2 m,
  • wersja półzamknięta o wysokości 2 m.

Panele tymczasowe Tempofor B2

panele tymczasowe Tempofor B2

 

Więcej informacji o panelach Tempofor można znaleźć w najnowszym katalogu produktów z linii Tempofor.


Masz pytania?

Potrzebujesz fachowej konsultacji? Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. ogrodzeń tymczasowych Tempofor:

Krzysztof Trinczek

Kom. 692 453 400

Mail: krzysztof.trinczek@betafence.com

 

Eksperci Betafence czekają na pytania.

Zobacz także:
Komentarze