Ogrodzenie parku miejskiego
 

Ogrodzenie parku miejskiego
Panel zgrzewany Siatka zgrzewana
Ogrodzenie parku miejskiego powinno nocą powstrzymać potencjalnych intruzów przed wejściem na jego teren, a w dzień dobrze komponować się z przestrzenią miejską. Sprawdź, jakie systemy ogrodzeniowe Betafence doskonale spełnią te zadania.

Nylofor City – stworzony dla miasta

Do grodzenia parku w przestrzeni miejskiej doskonale nadają się systemy z rodziny Nylofor, na przykład dedykowany miastu Nylofor City dostępny w kolorze zielonym RAL 6005. To nowoczesne eleganckie panele, które dyskretnie wpiszą się w industrialną przestrzeń i wygrodzą w niej kawałek czystej natury. Jeśli park znajduje się blisko torów tramwajowym, można na panelach Nylofor City zamontować poręcz i wypełnić ją wkładką neoprenową, która redukuje hałas i eliminuje wibracje pomiędzy panelami i słupami.

 

Nylofor City

 

Nylofor nocą

Do grodzenia parków, zwłaszcza tych, które zajmują bardzo dużą przestrzeń, można wykorzystać także solidne panele Nylofor 2D lub 2D Super, wykonane z grubych drutów i dodatkowo wzmocnione podwójnymi drutami poziomymi. Wąskie oczka panelu utrudniają wspinanie się po nim, a jednocześnie umożliwiają skuteczny monitoring, dzięki czemu systemy Nylofor 2D i 2D Super znakomicie sprawdzają się przy grodzeniu parków. Swoje zadania doskonale spełniają między innymi w ogrodzenie parku w Bielsku-Białej i we włoskim San GulianoMilanese.

 

Panele Nylofor 2D Panele Nylofor 2D Super
Panele Nylofor 2D Panele Nylofor 2D Super

Wszystkie systemy Nylofor uzupełnione są bramami i słupami, z którymi tworzą jedną spójną pod względem estetycznym i technicznym całość, dzięki czemu zaprojektowane ogrodzenie parku może zostać perfekcyjnie dopracowane w każdym szczególe.

 

Gabion

 

Bliżej natury

Projektując ogrodzenie parku, można sięgnąć też po efektowne rozwiązania, jakimi są gabiony, które wypełnione kamieniem podkreślają naturalny charakter miejsca, w którym ludzie szukają wytchnienia od miejskiego zgiełku.

 

Gabion

 

Z gabionów można zaprojektować efektowny wolnostojący mur, czego przykładem jest gabionowe ogrodzenie okalające park w Lesznie. Gabiony można też wykorzystać w charakterze podmurówki lub zaprojektować z nich wzmocnienie skarpy, którą kończy się park. Kosze do wzmocnienia skarpy ustawione schodkowo stworzą różne poziomy, które można obsadzić roślinnością, nawiązującą do zielonej architektury parku.

 

Gabion Gabion

Ogrodzenie z wysokiej jakości gabionów Betafence wypełnione kamieniem latami będzie wyglądało tak efektownie, jak w dniu jego montażu. Gabiony wytwarzane z siatki pokrytej powłoką Zincalu albo dodatkowo powłoką PVC wyróżniają się wyjątkową odpornością antykorozyjną, która zapewnia komfortowe użytkowanie gabionów przez wiele lat (w łagodnym środowisku nawet 50 lat przy powłoce antykorozyjnej Zincalu i do 120 lat przy powłoce Zincalu z PVC). Najwyższą jakość koszy gabionowych potwierdza znak CE, a także aprobata techniczna Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie nr AT/2010-03-1790.

 Park w Lesznie

Park w Lesznie

Zobacz również www.betafence-gabiony.pl.

Zobacz także:
Komentarze