Ogrodzenie ogródka działkowego – czy warto oszczędzać na siatce?

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

Ogródki działkowe przechodzą renesans. Kiedyś doglądane jedynie przez emerytów cieszących się nadmiarem czasu wolnego, przyciągają dziś także ludzi młodych, którzy na co dzień mocno związani z miastem, w weekendy uciekają z rodziną na łono natury.

Na ogródku działkowym można nie tylko się napracować przy grządkach i rabatach, ale przede wszystkim wypocząć podczas tej pracy (czy też przy rodzinnym grillu). Dlatego powinniśmy odpowiednio zadbać o miejsce naszego relaksu.

Estetyczna i bezpieczna dla dzieci

Kiedy po raz pierwszy wybierzemy się na naszą działkę (po zimie lub po zakupie ogródka działkowego), spójrzmy krytycznym okiem nie tylko na altankę, która być może wymaga odświeżenia i przemalowania, ale także na ogrodzenie. Z reguły jest to zwykła tania siatka, wymagająca regularnej konserwacji, bez której szybko niszczeje. Paskudne ogrodzenie z odłażącą farbą nie robi estetycznego wrażenia, a skorodowane druty są nie tylko szpecące, ale także niebezpieczne dla wszędobylskich dzieci. Odłażąca farba może skaleczyć Wasze pociechy.

 

siatka_ogrodzeniowa_Siatka-Resitor_Betafence

Dlaczego droższa siatka jest tańsza?

Wybierając zwykłą, tylko z pozoru tańszą siatkę na ogrodzenie ogródka działkowego, skazujemy się na wydatki. Oszczędności związane z zakupem tańszej siatki, szybko pochłonie farba i preparaty zabezpieczające. Z tymi wydatkami trzeba będzie się liczyć nawet co roku. Konserwacja jest nie tylko kosztowna, ale także czasochłonna. Czy czas, który będziemy musieli na nią poświęcić, nie lepiej wykorzystać na odpoczynek na ładnej działce?

Antykorozyjna powłoka PVC

Zamiast skazywać się na regularną konserwację, można np. wybrać wysokiej jakości siatkę plecioną Resitor firmy Betafence. To pozornie zwykła siatka o klasycznych romboidalnych oczkach, która jest bardzo odporna na korozję, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii powlekania. Druty stalowe siatki Resitor są ocynkowane, a następnie powleczone grubą i odporną na uszkodzenia mechaniczne powłoką PVC, która zapewnia odporność antykorozyjną na wiele lat. Powłoka PVC jest odporna na zmiany temperatur i wilgotności, dlatego wciąż będzie wyglądać jak nowa niezależnie od tego, jak mroźna będzie zima, jak wilgotna będzie jesień, czy jak upalne będzie lato.

Siatka Resitor wykonana jest z dość grubego drutu, który nie odkształca się i nadaje ogrodzeniu odpowiedną sztywność. Jeśli zamontujesz ją na słupach o większej średnicy wytrzyma nawet ciężar ekspansywnych roślin pnących. Resitor dostępny jest w kolorze intensywnej zieleni RAL 6005. Jeśli nie zdecydujesz się na obsadzenie jej roślinami pnącymi, będzie stanowić dyskretne tło dla innych roślin posadzonych wzdłuż ogrodzenia.

 

siatka_ogrodzeniowa_Siatka-Resitor_Betafence

Koszt siatki ogrodzeniowej

Ile kosztuje siatka Resitor? Cena zależy od grubości drutu i wysokości siatki. Metr bieżący siatki o romboidalnych oczkach 60×60 mm kosztuje niecałe 11 zł. Do jej montażu potrzebne będą także okrągłe słupy stalowe. Ogrodzenie z siatki Resitor uzupełniają furtki Fortinet lub Egidia. Wyższa cena ogrodzenia z siatki Resitor szybko przełoży się na oszczędności związane z brakiem konieczności regularnej konserwacji, a także na wysoki komfort użytkowania ogrodzenia, które długo będzie wyglądało jak nowe.

Szczegółowe ceny systemu Resitor znajdziesz w cenniku detalicznym.