Ogrodzenie na każdą zimę

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna

 

Jak przygotować na zimę nie tylko swój dom i ogród, ale również ogrodzenie wokół niego? Kilka rad już na etapie wyboru i montażu ogrodzenia uchroni Cię od większości problemów.

Przemyślany zakup

  • Kupuj ogrodzenia dobrej jakości, od znanego, pewnego producenta, wykonane w sposób profesjonalny (zwracaj szczególnie uwagę na jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach oraz jakość powłoki). Systemy ogrodzeniowe Betafence są ocynkowane i powleczone tworzywem sztucznym, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez konieczności konserwacji (przed zimą) oraz ponownego malowania (po zimie).
  • Użyj pełnego systemu z jednej firmy, wtedy wszystkie elementy będą do siebie pasować i łatwo się je zamontuje. Nie będzie też trzeba dokonywać żadnych modyfikacji elementów (przycinania, nawiercania dodatkowych otworów), które często podczas warunków zimowych mogą doprowadzić do rdzewienia niezabezpieczonych końcówek.

Siatki-ogrodzeniowe-Siatka-Pantanet-Light-Betafence

Profesjonalny montaż

  • Nie instaluj ogrodzenia w temperaturze poniżej 0 stopni C. Proces zastygania betonu będzie trwał o wiele dłużej, a wtedy ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).
  • Używaj betonu dobrej jakości, by słupy były mocno i pewnie osadzone, a całe ogrodzenie wytrzymało bez uszkodzeń śnieżne i mroźne warunki oraz rzeczywiście spełniało swoje funkcje (zabezpieczania posesji i eleganckiego dopełnienia domu i ogrodu).
  • Stosuj się do zaleceń zawartych w instrukcjach obsługi dotyczących przygotowania terenu oraz samego procesu montażu. Jeśli masz obawę, czy wykonasz go prawidłowo, zwróć się o pomoc do profesjonalnego montażysty (sieć Autoryzowanych Instalatorów Betafence na terenie całego kraju).

Niezawodna brama

  • Podczas instalacji dobrze wypoziomuj bramę, aby otwierała się i zamykała luźno, bez tarcia. Przy obniżonej temperaturze w zimie bramy i tak chodzą trochę ciężej, a źle wypoziomowana brama może się zatrzeć i uszkodzić.
  • Przy bramach przesuwnych (szczególnie automatycznych) staraj się odgarniać śnieg z toru jazdy bramy. Przesuwając śnieg bramą można ją zniekształcić, a napęd automatyki może się spalić.
  • Przed pierwszymi mrozami naoliw zawiasy bram, by nie uległy zatarciu.

 

Ogrodzenie wokół własnego domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego warto na początku zainwestować więcej (czasu i pieniędzy), by potem przez długie zimy patrzeć z dumą przez zmrożone okno na eleganckie i zadbane otoczenie wokół domu.