Ogrodzenie dużych obiektów sportowych
 

Ogrodzenie dużych obiektów sportowych
Panel zgrzewany
Projektujesz ogrodzenie dużego obiektu sportowego? Zobacz sprawdzone rozwiązania, przetestowane na EURO 2012.

Systemy ogrodzeniowe, jakie zastosowano przy grodzeniu stadionu ARENA Gdańsk, DonBass Arena w Doniecku i stadionu w Charkowie, spełniają rygorystyczne normy opracowane w ramach programu bezpieczeństwa UEFA EURO 2012, dzięki czemu gwarantują doskonałe zabezpieczenie obiektów, a także bezpieczeństwo osób przebywających na jego terenie. Z pewnością spełnią także wszystkie wymagania Twojego projektu.

 

Kosmiczny stadion z ogrodzeniem nie z tej ziemi

Stadion Donbass Arena w Doniecku, który swoim kształtem przypomina UFO, został zabezpieczony ciężkimi panelami Nylofor 2D Super, które dzięki małym oczkom i sztywnym prętom zapewniają obiektom wysoki stopień ochrony. Solidna konstrukcja paneli Nylofor 2D Super dodatkowo wzmocniona jest podwójnymi drutami poziomymi o średnicy 8,00 mm. Panele Nylofor 2D Super montowane są na prostokątnych słupach stalowych D. Uzupełnione specjalnymi bramami wypełnionymi panelem Nylofor 2D Super tworzą kompletny system ogrodzeniowy, który gwarantuje wysoki poziom zabezpieczenia. Dodatkowo na ogrodzeniu zainstalowano system kontroli dostępu.

 


Misterna sieć zabezpieczeń Pająka w Charkowie

Panele Nylofor 2D Super zostały także wykorzystane do zabezpieczenia innego ukraińskiego stadionu, zwanego ze względu na swoją konstrukcję „Pająkiem”. Wejść na teren stadionu strzeże około 100 bram skrzydłowych (w tym także bramy Trio i Trio Grande o unikalnym kształcie – środkowy panel jest zamontowany na sztywno, a na jego bokach znajdują się dwie furtki) wyposażonych w specjalny system ryglowy z trzema zamkami. Ogrodzenia Betafence strzegą nie tylko samego stadionu, ale także szkółki piłkarskiej, parkingów oraz przystanków autobusowych. 

 

 

W celu zwiększenia poziomu zabezpieczenia obiektu sportowego możesz wybrać panele Nylofor 2D Super umieszczone w metalowych podstawach, czyli przęsła Publifor. Masa przęseł Publifor uniemożliwia ich przesunięcie przez człowieka, a jednocześnie, dzięki specjalnym otworom, można swobodnie przestawiać przęsła przy pomocy wózka widłowego. 

 

 

Betafence na sportowej ARENIE

Projektując ogrodzenie stadionu warto wziąć pod uwagę bramy, z których będą korzystać kibicie, wchodząc i wychodząc z terenu obiektu. Wyposażenie ich w specjalne zamki antypanik gwarantuje bezpieczną i szybką ewakuację w razie nieprzewidzianych sytuacji i wybuchu paniki wśród tłumu. W takie zamki zostało wyposażonych 80 bram uzupełniających ogrodzenie stadionu Arena w Gdańsku, który zwyciężył w prestiżowym konkursie Stadium Business Awards 2012 i na którym zostały rozegrane trzy mecze grupowe i ćwierćfinał Mistrzostw Europy Euro 2012.

 

Zobacz także:
Komentarze