Ogrodzenie domku letniskowego

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

Zabezpiecz swój wakacyjny domek za pomocą pewnego i wytrzymałego ogrodzenia! Oto kilka najlepszych rozwiązań od Betafence.

Choć coraz więcej krajów otwarło swoje granice po lockdownie, to jednak wiele osób podchodzi z dystansem do zagranicznych wojaży. Rozwiązaniem są wakacje w Polsce, choć wiele cen może budzić przerażenie. Wyjściem jest więc spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie, w domu, na działce, albo domku letniskowym.

 

 

Gwarancja ogrodzenia a woda

 

Jeśli dopiero co nabyliśmy działkę z domkiem letniskowym, warto pomyśleć o jego ogrodzeniu, by zapewnić większe bezpieczeństwo i poczucie prywatności. Zacznijmy od określenia, w jakiej okolicy położona jest posesja. Szczególnie istotna jest odległość od wody, która wpływa na rodzaj gwarancji, jaką objęty jest dany model ogrodzenia.

Standardowa 10-letnia gwarancja tyczy się produktów, które zostały zainstalowane w odległości przynajmniej 3 km od źródła wody słonej (czyli mórz i oceanów). Wynika to z faktu, że słona woda znacznie przyśpiesza proces korodowania, a co za tym idzie nie każdy rodzaj produktu i jego pokrycia zabezpieczającego jest w stanie przetrwać w takich warunkach.

 

Jeśli nasz domek położony jest bliżej zbiornika wody słonej, wtedy warto sięgnąć po rozwiązania, w których można wybrać gwarancję Extreme. Z ich listą można się zapoznać na naszej stronie poświęconej gwarancji: https://www.betafence.pl/pl/gwarancja-betafence.

 

Ogrodzenia rekomendowane dla letniska

 

Ponieważ domki letniskowe są dla nas jedynie bazą i nie trzymamy w nich bardzo drogich, wymagających całorocznej najwyższej ochrony przedmiotów. Dlatego sugerujemy, by jako zabezpieczenie użyć stabilnych i wytrzymałych siatek, które możemy dodatkowo wesprzeć wspomnianą wcześniej gwarancją Extreme.

 

siatka-ogrodzeniowa-Siatka-Fortinet-Betafence

 

Plasitor to klasyczne siatki plecione złożone z oczek w kształcie rombu. Zbudowane są ze stalowych drutów, które zapewniają dużą stabilność ogrodzenia, a przy tym wyróżniają się elastycznością przy montażu, dzięki czemu można je łatwo zainstalować w każdym otoczeniu. Co ciekawe, siatki Plasitor można zastosować również jako elementy wygrodzeń wewnątrz działki, a także jako wsporniki dla roślin pnących.

 

Pantanet Familysiatki zgrzewane o prostokątnym oczku. Wyróżnia je minimalistyczna elegancja oraz szeroki zakres wysokości, co ułatwia dobranie do grodzonego terenu. Dzięki dedykowanym słupom jest bardzo łatwa w montażu.

 

Fortinet Protect to najbardziej wytrzymałe i zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa. Siatki zgrzewane o małych oczkach sprawdzą się w przypadku potrzeby zabezpieczenia domku letniskowego, gdzie znajdą się nieco cenniejsze sprzęty. Siatki Fortinet Protect są bardzo stabilne, odporne na uszkodzenia oraz utrudniające wtargnięcie osobom trzecim.