Ogrodzenie dobrze przemyślane

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, słupki ogrodzeniowe

O ogrodzeniu dobrze jest zacząć myśleć tuż po wyborze projektu domu. Bo wizerunek całej posesji zależy zarówo od bryły budynku, jak i całego otoczenia, w tym ogrodzenia. Warto zainwestować w ogrodzenie wysokiej jakości. Czy i jak można ograniczyć jego wysoki koszt?

O tym, że dom, ogrodzenie i ogród powinny tworzyć spójną całość łatwo się przekonać, wyobrażając sobie dom o nowoczesnej bryle ogrodzony gustownym kutym ogrodzeniem albo ozdobny dworek z ogrodzeniem z siatki lub w industrialnym stylu. Estetyczne konsekwencje takiego niedopasowania stylów właściciel posesji będzie ponosić latami, zatem naprawdę warto poświęcić więcej uwagi ogrodzeniu.

 

Ustal bohaterów i tło

Zwizualizuj całą posesję. Który z elementów będzie bohaterem głównym, a który tłem? Zazwyczaj budynek stanowi najważniejszą ozdobę posesji, wówczas ogrodzenie powinno odpowiadać mu stylem, ale pozostawać niewidoczne. Rola ogrodzenia sprowadza się wtedy głównie do zabezpieczenia terenu. Najlepszym wyborem są w tym przypadku klasyczne panele ogrodzeniowe lub siatki w kolorze zielonym.

Jeśli Twój dom ma klasyczną architekturę, warto ogrodzić go dekoracyjnymi panelami Decofor lub Egidia. Pierwsze przypominają panele kute, ale są cieńsze i delikatniejsze. Drugie występują w formie palisady. Jedne i drugie możesz zamontować na murkach klinkierowanych.

Jeśli jesteś zwolennikiem aktualnych trendów i lubisz rozwiązania rodem z natury, postaw na murki gabinowe z paneli ogrodzeniowych Zenturo albo na gabiony. Murki gabionowe to konstrukcje składające się z parzystych ilości paneli Zenturo, montowanych na specjalnych słupach prostokątnych, między którymi tworzy się przestrzeń, wypełniana bardzo różnymi materiałami. Najczęściej są to kamienie. Murki gabionowe z łatwością zamontujesz samodzielnie.

Zobacz instrukcję montażu murków gabionowych.

Wybierz możliwości wypełnień murków gabionowych.

 

Gabiony natomiast to konstrukcje bardziej wymagające, cięższe i masywniejsze. Buduje się je z koszy z siatki zgrzewanej, na krawędziach łączonej spiralami. Środek wypałnia się dowolnym kruszywem. Gabiony mają bardzo dobre parametry akustyczne – wygłuszą hałas dobiegający ze strony ulicy. Projekt i montaż gabionów warto skonsultować z profesjonalistą.

Jakość ogrodzenia ma znaczenie

Dopasowanie do stylu posesji to bardzo ważna kwestia, ale nie mniej istotna jest także wysoka jakość produktu. Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  • Ile lat ma Ci służyć ogrodzenie?
  • Jak długo powinno wyglądać jak nowe?
  • Czy będziesz mieć czas, pieniądze i ochotę na jego regularną konserwację?

Z pewnością chcesz, aby ogrodzenie służyło jak najdłużej, latami wyglądało jak nowe i nie wymagało częstej konserwacji. Zatem Twój wybór, niezależnie od innych aspektów, powinien paść na ogrodzenie wysokiej jakości. W przeciwnym razie szybko ulegnie korozji i – zamiast być ozdobą Twojej posesji – będzie ją szpecić.

Dlatego w przypadku stalowych ogrodzeń z siatki i z paneli idealnym wyborem będą ogrodzenia cynkowane i pokrywane powłokami PVC lub proszkiem poliestrowym, zapewniającymi bardzo długą żywotność produktu. Takie ogrodzenia produkuje firma Betafence. W jej ofercie znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań, a każde z nich najwyższej jakości, gwarantujące wieloletni komfort i zadowolenie.

 

Zainwestuj w ogrodzenie

Systemy ogrodzeniowe wysokiej jakości są droższe niż te z „niższej półki”, ale wydatki związane z grodzeniem posesji warto w takim przypadku potraktować jako inwestycję, która zaprocentuje w najbliższej przyszłości. Ogrodzenia tańsze, ale wątpliwej jakości już po jednym sezonie mogą zacząć korodować, odkształcać się, słowem – niszczeć. Ich konserwacja bywa nie tylko kosztowna, ale i czasochłonna. Pomyśl, czy naprawdę chcesz konserwować ogrodzenie zamiast spędzić czas z rodziną? Czy nie lepiej zainwestować w ogrodzenie, które latami będzie wyglądało tak, jak w dniu zakupu?

 

Czy mogę ograniczyć koszty?

Oczywiście. Jeśli zdecydujesz się na ogrodzenie wysokiej jakości, ale szacowane koszty przewyższają budżet, jakim dysponujesz, nie musisz rezygnować z najlepszych rozwiązań. Aby obniżyć koszty, możesz front posesji ogrodzić wymarzonym systemem panelowym, uzupełniając go dedykowanymi bramami, a pozostałą, mniej eksponowaną część posesji wygrodzić siatką plecioną lub zgrzewaną.

 

Gdzie mogę kupić ogrodzenia Betafence?

Firma Betafence sprzedaje swoje produkty poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów. Zachęcamy do skorzystania z prostej wyszukiwarki, która pozwoli odnaleźć dystrybutora z Waszej okolicy.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Zenturo-z-tasma-Pefro-Betafence