Ogrodzenie dobrze przemyślane
 

Ogrodzenie dobrze przemyślane
Panel zgrzewany Siatka pleciona Siatka zgrzewana Słupki
O ogrodzeniu dobrze jest zacząć myśleć tuż po wyborze projektu domu. Bo wizerunek całej posesji zależy zarówo od bryły budynku, jak i całego otoczenia, w tym ogrodzenia. Warto zainwestować w ogrodzenie wysokiej jakości. Czy i jak można ograniczyć jego wysoki koszt?

O tym, że dom, ogrodzenie i ogród powinny tworzyć spójną całość łatwo się przekonać, wyobrażając sobie dom o nowoczesnej bryle ogrodzony gustownym kutym ogrodzeniem albo ozdobny dworek z ogrodzeniem z siatki lub w industrialnym stylu. Estetyczne konsekwencje takiego niedopasowania stylów właściciel posesji będzie ponosić latami, zatem naprawdę warto poświęcić więcej uwagi ogrodzeniu.

 

Ustal bohaterów i tło

Zwizualizuj całą posesję. Który z elementów będzie bohaterem głównym, a który tłem? Zazwyczaj budynek stanowi najważniejszą ozdobę posesji, wówczas ogrodzenie powinno odpowiadać mu stylem, ale pozostawać niewidoczne. Rola ogrodzenia sprowadza się wtedy głównie do zabezpieczenia terenu. Najlepszym wyborem są w tym przypadku klasyczne panele ogrodzeniowe lub siatki w kolorze zielonym.

Zielone panele ogrodzeniowe Zielona siatka Pantanet
zielone panele Bekafor Classic zielona siatka Pantanet Garden


Jeśli Twój dom ma klasyczną architekturę, warto ogrodzić go dekoracyjnymi panelami Decofor lub Egidia. Pierwsze przypominają panele kute, ale są cieńsze i delikatniejsze. Drugie występują w formie palisady. Jedne i drugie możesz zamontować na murkach klinkierowanych.

Panele Decofor Arco Panele palisadowe Egidia
panele Decofor Arco panele palisadowe Egidia


Jeśli jesteś zwolennikiem aktualnych trendów i lubisz rozwiązania rodem z natury, postaw na murki gabinowe z paneli ogrodzeniowych Zenturo albo na gabiony. Murki gabionowe to konstrukcje składające się z parzystych ilości paneli Zenturo, montowanych na specjalnych słupach prostokątnych, między którymi tworzy się przestrzeń, wypełniana bardzo różnymi materiałami. Najczęściej są to kamienie. Murki gabionowe z łatwością zamontujesz samodzielnie.

Murek gabionowy Zenturo
   
Murek gabionowy Zenturo Murek gabionowy Zenturo

Zobacz instrukcję montażu murków gabionowych.

Wybierz możliwości wypełnień murków gabionowych.

Gabiony natomiast to konstrukcje bardziej wymagające, cięższe i masywniejsze. Buduje się je z koszy z siatki zgrzewanej, na krawędziach łączonej spiralami. Środek wypałnia się dowolnym kruszywem. Gabiony mają bardzo dobre parametry akustyczne – wygłuszą hałas dobiegający ze strony ulicy. Projekt i montaż gabionów warto skonsultować z profesjonalistą.

Ławka z gabionu  Gabion Węgry
Gabion Gabion

Jakość ogrodzenia ma znaczenie

Dopasowanie do stylu posesji to bardzo ważna kwestia, ale nie mniej istotna jest także wysoka jakość produktu. Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  • Ile lat ma Ci służyć ogrodzenie?
  • Jak długo powinno wyglądać jak nowe?
  • Czy będziesz mieć czas, pieniądze i ochotę na jego regularną konserwację?

Z pewnością chcesz, aby ogrodzenie służyło jak najdłużej, latami wyglądało jak nowe i nie wymagało częstej konserwacji. Zatem Twój wybór, niezależnie od innych aspektów, powinien paść na ogrodzenie wysokiej jakości. W przeciwnym razie szybko ulegnie korozji i – zamiast być ozdobą Twojej posesji – będzie ją szpecić.

Dlatego w przypadku stalowych ogrodzeń z siatki i z paneli idealnym wyborem będą ogrodzenia cynkowane i pokrywane powłokami PVC lub proszkiem poliestrowym, zapewniającymi bardzo długą żywotność produktu. Takie ogrodzenia produkuje firma Betafence. W jej ofercie znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań, a każde z nich najwyższej jakości, gwarantujące wieloletni komfort i zadowolenie.

 

Zainwestuj w ogrodzenie

Systemy ogrodzeniowe wysokiej jakości są droższe niż te z „niższej półki”, ale wydatki związane z grodzeniem posesji warto w takim przypadku potraktować jako inwestycję, która zaprocentuje w najbliższej przyszłości. Ogrodzenia tańsze, ale wątpliwej jakości już po jednym sezonie mogą zacząć korodować, odkształcać się, słowem – niszczeć. Ich konserwacja bywa nie tylko kosztowna, ale i czasochłonna. Pomyśl, czy naprawdę chcesz konserwować ogrodzenie zamiast spędzić czas z rodziną? Czy nie lepiej zainwestować w ogrodzenie, które latami będzie wyglądało tak, jak w dniu zakupu?

 

Czy mogę ograniczyć koszty?

Oczywiście. Jeśli zdecydujesz się na ogrodzenie wysokiej jakości, ale szacowane koszty przewyższają budżet, jakim dysponujesz, nie musisz rezygnować z najlepszych rozwiązań. Aby obniżyć koszty, możesz front posesji ogrodzić wymarzonym systemem panelowym, uzupełniając go dedykowanymi bramami, a pozostałą, mniej eksponowaną część posesji wygrodzić siatką plecioną lub zgrzewaną.

Ogrodzenie panelowe Zenturo

ogrodzenie z paneli Zenturo, uzupełnionych taśmą Flexo

 

Gdzie mogę kupić ogrodzenia Betafence?

Firma Betafence sprzedaje swoje produkty poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów. Zachęcamy do skorzystania z prostej wyszukiwarki, która pozwoli odnaleźć dystrybutora z Waszej okolicy.

Zobacz także:
Komentarze