Ogrodzenia stalowe najlepszym wyjściem

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe

 

Chcesz cieszyć się ogrodzeniem przez lata? Wybierz system wykonany ze stali!

Stal, drewno i plastik – to trzy najczęściej spotykane materiały, z których produkowane są ogrodzenia. Wybór jednego z nich zależy oczywiście od naszych preferencji oraz architektury posesji, którą grodzimy.

 

Popularność drewna i plastiku wynika także w dużej mierze z ich ceny. Przy zakupie jest ona zauważalnie niższa, dlatego wielu użytkowników, licząc na oszczędność, stawia właśnie na ogrodzenie wykonane z tych tworzyw. Jednak doświadczenie pokazuje, że jest to oszczędność pozorna i jeśli rzeczywiście podliczymy wszystkie koszty, najbardziej ekonomicznym wyjście okaże się ogrodzenie stalowe.

 

Panele Ogrodzeniowe Zenturo Murek Gabionowy Zenturo Betafence

 

Ekonomia ogrodzenia stalowego

 

Kluczem do przewagi stali nad drewnem i plastikiem jest jej wytrzymałość. Przede wszystkim stalowe panele i siatki już same w sobie są bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia, jak choćby uderzenia. O jakich uderzeniach mowa? Najprostszym przykładem jest piłka, w którą mogą grać dzieci w ogrodzie. Stal zdecydowanie lepiej rezonuje każde trafienie.

Druga przewaga to użyte powłoki antykorozyjne, które znacząco wydłużają żywotność stalowych ogrodzeń. Powłoka Zincalu, autorskie dzieło firmy Betafence, czy powlekanie PVC gwarantują długoletnią odporność na działanie warunków atmosferycznych, czyli przede wszystkim opadów (deszcz, śnieg) i zmian temperatur (mowa głównie o mrozie). Podczas gdy ogrodzenie drewniane czy plastikowe będzie wymagało dodatkowej konserwacji czy wręcz wymiany, stalowe pozostanie nienaruszone.

 

 

Istotnym walorem systemów stalowych jest także wytrzymałość na mocne podmuchy wiatru. Prawidłowo zamontowane ogrodzenie przetrzyma znacząco mocniejsze huragany niż plastikowe czy drewniane.

 

Gdy więc podliczymy koszty użytkowania, szybko okaże się, że wyższa kwota wydana przy zakupie na ogrodzenia stalowe, finalnie przełoży się na większą oszczędność w dłuższej perspektywie.

 

W tym miejscu podkreślmy też kwestie estetyczne: odpowiednio dobrane panele czy siatki stalowe mogą równie elegancko uzupełnić architekturę posesji i nadać jej nowoczesny sznyt. Co ważne – jeśli jesteśmy mocno przywiązani do akcentów drewnianych czy plastikowych, możemy dodać do stalowej bazy odpowiednie przesłony czy wypełnienia, które uzupełnią konstrukcję ogrodzenia.