Ogrodzenia, które cię zaskoczą

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, gabiony

 

Choć ogrodzenia mają swoje podstawowe zastosowania, czasami możemy ich użyć do bardziej nietypowych zadań.

Panele Securifor jako ozdoba

Panele z linii Securifor to jedne z najtrudniejszych do sforsowania ogrodzeń. W ich wąskie oczka nie uda ci się włożyć ani stóp, ani dłoni; nie masz więc szans przejść tego ogrodzenia górą. Nie przetniesz też jego grubych drutów żadnymi kleszczami. Dlatego przez wiele lat Securifory wykorzystywano głównie do ochrony elektrowni, więzień i innych newralgicznych obiektów.


Aż do momentu, gdy pewien włoski architekt nie zaproponował paneli Securifor do ogrodzenia posesji prywatnej. Pierwszy dom stał na uboczu (stąd potrzeba lepszej ochrony). Ale następny właściciel umieścił Securifory na murowanych cokołach tylko dlatego, że podobał mu się ich wzór. A może ty też wypróbowałbyś to rozwiązanie?

Gabiony na elewacje

Na samym początku kosze gabionowe wspierały jedynie skarpy i brzegi rzek. Potem projektanci dostrzegli potencjał szczególnie gabionów zgrzewanych jako elementów małej architektury ogrodowej. Tak zaczęły powstawać gabionowe stoły, krzesła, ławki, grille, donice, a na koniec nawet labirynty. Wkrótce okazało się, że koszami gabionowymi można również obkładać elewacje budynków. Przymocowuje się je na stelażach do ścian, a następnie wypełnia kamieniem. Są to najczęściej dużo węższe kosze niż te wolnostojące, dzięki temu nie obciążają za bardzo samych elewacji, a jedynie stanowią bardzo oryginalny element ich wystroju.

Wybieg dla koni z Tempoforów

Ogrodzenia przenośne Tempofor od wielu lat stanowią nieodzowne wyposażenie wielu ekip budowlanych. Zabezpieczają tereny budów, wytyczają nowe przejścia i przejazdy podczas remontów dróg, umożliwiają tworzenie tymczasowych składów materiałów budowlanych. Tempofory pomagają również ochraniać imprezy masowe, koncerty, zawody sportowe czy wyścigi Formuły 1. Pewien hodowca koni postanowił je jednak wykorzystać do całkiem odmiennego celu. Umieszczając panele Tempofor na podstawach z tworzywa sztucznego, utworzył z nich okrągły przenośny wybieg dla swoich czworonogów. Wybieg ten można przesuwać z miejsca na miejsce oraz modyfikować jego wielkość. Z paneli Tempofor można też wykonać przenośny kojec dla psa. Jak widzisz, w zwykłych produktach ogrodzeniowych drzemie wiele nieodkrytych „talentów”.