Ogrodzenia dla boisk sportowych i stadionów
 

Ogrodzenia dla boisk sportowych i stadionów
Brama uchylna Panel zgrzewany
Sport często wyzwala gwałtowne emocje. Dlatego warto zadbać zarówno o bezpieczeństwo zawodników, jak i kibiców.

Ogrodzenie zewnętrzne

Ogrodzenie boiska szkolnego ma przede wszystkim wytyczyć jego granice oraz zapobiegać, by sprzęt sportowy (głównie różnego rodzaju piłki) nie wydostawały się poza jego obręb. Dlatego powinno być ono wysokie (od 2 metrów wzwyż). Dobrym rozwiązaniem jest dedykowany boiskom Resitor Orlik, oparty o siatkę plecioną typu Resitor, ale o mniejszych oczkach i grubszym drucie. Dzięki dużej sztywności wytrzymuje wielokrotne uderzenia piłek nie ulegając odkształceniom.

 

Siatka ogrodzeniowa Resior Orlik

 

Natomiast głównym zadaniem ogrodzenia stadionu sportowego jest skuteczne zabezpieczenie go przed przedostaniem się na jego teren osób niepożądanych. Ważne więc, by ogrodzenie było sztywne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Rekomendujemy tu panele z linii Nylofor 2D lub 2D Super, a w przypadku większych zagrożeń (np. aktów terrorystycznych) panele z rodziny Securifor. Wszystkie te ogrodzenia dostępne są w wysokościach do 2,4 metra, ale montując panele jeden nad drugim, można uzyskać konstrukcje nawet do 5 metrów wysokości.

 

Panele ogrodzeniowe Nylofor 2D

 

Kontrola dostępu

Boisko szkolne wystarczy wyposażyć w furtkę i bramę, które umożliwiają wejście na jego teren oraz dowóz urządzeń służących do jego utrzymania. Swoją rolę dobrze spełni furtka Fortinet (z wypełnieniem siatką zgrzewaną) oraz furtki i bramy Egidia (wypełnione panelami Nylofor 3D). By ograniczyć koszty, wszystkie je można zastosować w wersji ręcznej.

 

Brama skrzydłowa Fortinet

 

O wiele ważniejsze zadania spełniają bramy wokół stadionu sportowego. Przede wszystkim dobrze jest użyć bram o tym samym dizajnie, co reszta ogrodzenia zewnętrznego. Poza estetyką, wypełnienie panelami Nylofor 2D lub 2D Super będzie też skutecznym zabezpieczeniem ze względu na swoją sztywność.

Furtki wejściowe powinny być wyposażone w elektrozaczepy. Rekomendujemy również zastosowania kołowrotów, które umożliwiają indywidualne wpuszczanie każdego kibica, a tym samym lepszą ich kontrolę. Ze względu na duży ruch bramy wjazdowe powinny być przesuwne i zautomatyzowane (poza bramami anty-panik, które zgodnie z przepisami muszą być dwuskrzydłowe).

 

Panele ogrodzeniowe Nylofor 2D Super


Wygrodzenia wewnętrzne

Boiska szkolne raczej nie potrzebują ogrodzeń wewnętrznych. Chyba, że zbudowane są jako kompleksy kilku boisk do różnych rodzajów sportów (piłki nożnej, siatkówki, koszykówki). Wtedy poszczególne części kompleksu można wydzielić przy użyciu siatki Resitor Orlik lub paneli Nylofor 3D.

 

Siatka ogrodzeniowa Resior Orlik

 

Na stadionach istnieje szereg miejsc, które wymagają dodatkowej ochrony. Przede wszystkim murawa boiska musi być oddzielona od trybun i kibiców. Tu najlepiej zastosować ogrodzenie z paneli Nylofor F lub 2D, albo zamontować specjalne panele podnoszone, przetestowane na stadionach włoskich. Rozgraniczenia między kibicami różnych drużyn można wykonać z paneli Nylofor 3D. Natomiast drogi przejścia fanów od kołowrotów wejściowych do trybun dobrze zabezpieczyć przenośnymi Tempoforami typu C.

Zobacz także:
Komentarze