Ogrodowa siatka do zadań specjalnych

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

 

Piękny ogród to nie tylko dobrze przemyślana aranżacja roślinna, ale także wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, które z nią go współtworzą. Jeśli ze szczególną starannością wybierasz każdą roślinę do swojej zielonej przestrzeni, równie starannie wybierz dodatkowe elementy, które będą ją chronić czy też wygradzać poszczególne części w Twoim ogrodzie.

Rośliny, zwłaszcza na początku wzrostu, są bardzo delikatne i potrzebują ochrony przed zadeptaniem przez psa czy dzieci, którym trudno przecież zabronić swobodnej zabawy na ogrodzie. Jeśli chcesz je zabezpieczyć przed zniszczeniem lub uszkodzeniem, wybierz plecione albo zgrzewane siatki Betafence przeznaczone do wykorzystania w ogrodzie.

 

siatka-ogrodzeniowa-Siatka-Casanet-Betafence

Zielone rabatki i ogródek warzywny

Rośliny narażone na uszkodzenie zarówno z powodów swojej delikatności, wielkości albo miejsca, w którym zostały posadzone, warto ochronić estetycznymi rabatkami z wysokiej jakości siatki plecionej Luxursus lub zgrzewanej siatki Luxanet. Obie siatki wykonane są z drutów ocynkowanych, a następnie powleczonych powłoką PVC w kolorze zielonym, który dyskretnie wtopi się w Twój ogród, podkreślając jego piękno.

Grządki i rabatki, nawet te o nietypowym czy wyszukanym kształcie, z łatwością wygrodzisz elegancką siatką plecioną Luxursus. Jej druty poziome (o grubości 2,40 mm) są skręcone naprzemiennie, a pionowe druty karbowane (o grubości 3,00 mm) wygięte w łuki w górnej części, przez co nadają wygrodzeniu niewymuszonej elegancji. Oczka mają wymiar 150,0×90,0 mm. Siatka dostępna jest w kilku wysokościach od 400 do 1200 mm.

 

siatka-ogrodzeniowa-Siatka-Luxursus-Betafence

Do zabezpieczenia roślin możesz też wykorzystać dekoracyjną siatkę zgrzewaną Luxanet, która dyskretnie je ochroni i doda uroku każdej zielonej aranżacji. Siatka posiada dodatkowy drut wzmacniający na oczkach brzegowych, a druty tworzące łuki są zgrzane w punkcie przecięcia. Oczka siatki Luxanet mają wymiar 76,2×76,2 mm, a średnica drutu wynosi 2,20 mm. Siatka dostępna jest w kilku wysokościach od 410 do 1420 mm.

Obie siatki – Luxursus i Luxanet – z łatwością zamontujesz za pomocą małych stalowych słupków Multistick, wciskanych prosto do ziemi. Możesz je także zamontować na słupach okrągłych.

 

siatka_ogrodzeniowa_Siatka_Luxanet_Betafence

Kreatywne rozwiązania z siatką heksagonalną

Jeśli chcesz wykonać ciekawe osłonki dla drzew lub kwietniki o wyszukanym kształcie, sięgnij po wysokiej jakości plecioną siatkę Hexanet o sześciokątnych oczkach, którą możesz wybrać w wersji ocynkowanej lub ocynkowanej i powleczonej PVC w kolorze zielonym. Siatka jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie elastyczna, dzięki czemu możesz właściwie dowolnie ją formować. Do wyboru masz siatkę o kilku rozmiarach oczek: od 13×13 do 50×50 mm.

Pomysł na naścienną podporę z paneli Zenturo

W swoim ogrodzie możesz wykorzystać zarówno siatkę, jak i panele. Wystarczy na elewacji domu zamontować panel Zenturo w kolorze antracytu, by nie tylko stanowił doskonałą podporę dla wzrastającego pnącza, ale także ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Gdzie kupię siatki ogrodzeniowe Betafence?

Firma Betafence sprzedaje swoje ogrodzenia poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.