Ogród bezpieczny dla zwierzaka

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe

 

Czy Twój ogród jest gotowy na wkroczenie Twojego pupila? Jeśli nie, w tym artykule doradzimy, jak przygotować go do letniego wypoczynku czworonoga na świeżym powietrzu.

 

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, kwarantanna powoli mija, humory wracają. To znak, że już wkrótce wyjdziemy do ogrodów, by cieszyć się pięknem roślin i chwytać słońce. To także czas zabaw z domowymi zwierzętami, które wreszcie swobodnie mogą wyjść na zewnątrz.

 

Zanim jednak wpuścimy pupila do ogrodu, warto zadać sobie pytanie, czy będzie on bezpieczny na tym terenie oraz czy nie uszkodzi roślin, które tak długo pielęgnowaliśmy? Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto odpowiednio przygotować posesję.

siatka-ogrodzeniowa-Siatki-Casanet-Betafence

 

Zatrzymać zwierzaka w ogrodzie

 

Naszym podstawowym zadaniem jest sprawienie, by zwierzę nie wydostało się poza naszą posesję. Małe czworonogi mogą łatwo zaginąć, gdy wymkną się spod naszej kontroli, z kolei duże psy mogą okazać się agresywne dla innych osób. Dlatego na dobry początek musimy mieć pewność, że nie przekopią się pod ogrodzeniem, ani nie przeskoczą ponad nim. Dla posiadaczy zwierząt ważne jest więc, by ogrodzenie miało podmurówkę, a panele lub siatki nie miały prześwitu na dole. Powinny być też na tyle wysokie, by co bardziej skoczne czworonogi nie były w stanie pokonać ich górą. Warto zwrócić uwagę na ostępy pomiędzy szczeblami. Jeśli są zbyt szerokie, być może trzeba będzie zamontować dodatkowe przesłony.

 

Panele Ogrodzeniowe Nylofor 3D Betafence

 

Co w sytuacji, gdy nasze ogrodzenie nie daje gwarancji, że zwierzę nie ucieknie z posesji? Wtedy pozostaje wybudowanie kojca, klatki lub wydzielenie terenu, po którym podopieczny będzie mógł się poruszać. Kojec można zbudować z siatki ogrodzeniowej oraz z paneli, a także murków gabionowych. Sugerujemy, by wybrać modele złożone z grubszych drutów, by mieć pewność, że nie zostaną przegryzione. Pamiętajmy, by wydzielony teren znajdował się choć w części w miejscu zacienionym. To zapewni komfort zwierzakowi nawet w upalne dni.

 

siatka-ogrodzeniowa-Casanet-betafence

 

Ochrona przed latającymi drapieżnikami

 

W przypadku mniejszych zwierząt warto przygotować klatkę tudzież teren chroniony także z góry, by uniknąć ataku drapieżnych ptaków. Do wykonania takiej ogrodowej klatki polecamy siatki Casanet. Możemy za jej pomocą wydzielić teren w ogrodzie, przytwierdzając do podłoża za pomocą dedykowanych słupków i tworząc z niej przewiewny „daszek”.

Damy radę również stworzyć klatkę, do czego będziemy potrzebowali także drewnianego stelaża. Za pomocą gwoździ możemy przytwierdzić siatkę do drewna i tym sposobem stworzyć przenośną, bezpieczną klatkę.

 

siatka_ogrodzeniowa_Siatka_Hexanet_Betafence

 

Zabezpieczenie roślin

 

Biegający po ogrodzie czworonóg może nieopatrznie zniszczyć nasze kwiaty czy inne rośliny, które hodujemy, dlatego warto wziąć pod uwagę także ich ochronę. Z odsieczą przybywają siatki Hexanet, o charakterystycznych sześciokątnych oczkach. Są elastyczne, ale za to wytrzymałe. Dodatkowo naprawdę ładnie wyglądają, przez co mogą stanowić dodatkowy element ozdobny ogrodu.