Ochrona imprez masowych – barierki i panele dla bezpieczeństwa
 

Ochrona imprez masowych – barierki i panele dla bezpieczeństwa
Panel zgrzewany
Chcesz zabezpieczyć imprezę masową? Wykorzystaj popularne tymczasowe systemy ogrodzeniowe z rodziny Tempofor.

Imprezy masowe wymagają specyficznej ochrony i zabezpieczenia, które należy rozumieć jako odpowiednio skoordynowane przedsięwzięcia, podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa imprezy masowej jest zastosowanie wysokiej jakości systemu barierek lub paneli, które ułatwią koordynowanie przepływu osób, uniemożliwią uczestnikom imprezy wtargnięcie do stref zamkniętych dla publiczności, a w sytuacji wybuchu paniki pozwolą na bezpieczną ewakuację.

 

Tempofor

 

Przenośne barierki

Doskonałą barierę odgradzającą uczestników imprezy od sceny koncertowej czy też miejsca, w którym przebiegają zawody sportowe, będzie stanowił przenośny system Tempofor C. To system paneli wykonanych ze spawanych profili, które następnie są cynkowane ogniowo. Dzięki temu ogrodzenie jest odporne na czynniki atmosferyczne i będzie mogło być wykorzystane wielokrotnie.

 

Tempofor C2

 

Na rockowy koncert

Wygrodzenie zaprojektowane z barierek Tempofor nie tylko wyznaczy granice terenu, po którym uczestnicy mogą się poruszać, ale także zatrzyma napierający tłum na przykład pod sceną, na której odbywa się koncert rockowy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się Tempofor C4, czyli ciężka bariera „sceniczna”, którą po koncercie można z łatwością złożyć i wygodnie przechowywać.

 

Bariera na napierający tłum

Do zabezpieczenia terenu przed napierającym tłumem można też wykorzystać barierki Tempofor C1 i C2 Medium (obie wersje przeznaczone do kontroli ruchu pieszego) lub wyjątkowo mocne barierki Tempofor C2 o konstrukcji wypełnionej 19 pionowymi rurami, wyposażone w specjalny system łączenia uniemożliwiający podniesienie przęsła. Z kolei z barierek C2 Combi można zaprojektować nie tylko wygrodzenie, ale także system efektywnej kontroli dostępu i kierowania tłumem przy wejściu na teren, na którym odbywa się impreza.

 

Tempofor

 

Panele Tempofor na różne okazje

Na imprezach sportowych podwyższonego ryzyka bezpieczeństwo jest priorytetem – tam, aby powstrzymać na przykład rozwścieczonych kibiców, doskonale sprawdzą się trudne do sforsowania panele Tempofor F„antyclimb” o solidnej konstrukcji i bardzo małych oczkach, uniemożliwiających wspinanie się po ogrodzeniu. Z kolei na imprezach, które nie wymagają zaostrzonego nadzoru, warto wykorzystać panele Tempofor F. A w miejscach, które wymagają zabezpieczenia przed wzrokiem osób niepożądanych panele Tempofor B, składające się z ocynkowanej ogniowo stalowej ramy wypełnionej blachą trapezową.

 

Tempofor B2

 

Przenośne kołowroty i bramy przesuwne

Tymczasowe ogrodzenie wykorzystywane przy imprezie masowej warto uzupełnić przenośnymi kołowrotami Tempofor, systemem kierowania ruchem Tempofor C5 lub wspomnianym wcześniej systemem Tempofor C2 Combi. Systemom Tempofor dedykowane są również wygodne bramy przesuwne o solidnej konstrukcji opartej o założenia bram Egidia, wypełnione panelem Nylofor 3D.

 

Mobilne i solidne

Systemy Tempfor są nie tylko niezawodne, ale także wygodne w montażu, transporcie i magazynowaniu. Dodatkowo dzięki wysokiej jakości i odporności na korozję, można je wykorzystywać wielokrotnie przez wiele lat.

 

Tempofor F2M

Zobacz także:
Komentarze