O wyższości ogrodzeń stalowych nad plastikowymi

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna, słupki ogrodzeniowe

Jeśli zastanawiacie się, jaki rodzaj materiału na ogrodzenie wybrać, ten artykuł przekona Was, dlaczego należy porzucić myśli o plastiku i wybrać stal.

Mimo że Polacy z roku na rok zarabiają coraz więcej, to jednak przy podejmowaniu decyzji zakupowych, nawet tych długofalowych, kierujemy się przede wszystkim ceną. Stąd nie dziwi popularność ogrodzeń plastikowych, które – z racji niższych kosztów materiału – możemy kupić taniej od metalowych.

Na tym jednak przewagi plastiku się kończą, a i ta jest bardzo wątpliwa. Niższa trwałość tego rozwiązania może w dłuższej perspektywie drogo nas kosztować. Dlatego rekomendujemy wybór ogrodzenia ze stali, by uniknąć kłopotów w przyszłości.

 

Bramy ogrodzeniowe i furtki Brama Przesuwna Horizen Betafence

Niska trwałość i wytrzymałość, czyli pięty achillesowe plastiku

Niedostatki ogrodzeń plastikowych można wymieniać długimi godzinami, my skupimy się na trzech – naszym zdaniem – najważniejszych, zaczynając od lekkiej konstrukcji. Owszem, w transporcie i w czasie montażu fakt ten może stanowić zaletę, jednak w przypadku silnych podmuchów wiatru może skutkować uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem ogrodzenia.

Podobnie w przypadku urazów mechanicznych, czyli wszelkiego rodzaju uderzeń. Przypadkowe najechanie na ogrodzenie samochodem może je trwale uszkodzić. Ze sforsowaniem plastikowego płotu nie będzie miał problemu także złodziej. Łatwo je przeciąć, przepalić czy nawet po prostu wyłamać.

Nie bez znaczenia jest niska odporność na działanie temperatury. Ogrodzenie plastikowe w ekstremalnych warunkach może ulegnąć stopieniu lub nawet zapłonowi (materiał łatwopalny). O zdecydowanie szybszym blaknięciu nawet nie wspominają.

Dlatego planując zakup ogrodzenia, stawiajmy na trwałe, wytrzymałe i bezpieczne materiały. Odpowiednio zabezpieczona stal będzie najlepszym rozwiązaniem.