O wyższości ogrodzeń stalowych nad plastikowymi
 

O wyższości ogrodzeń stalowych nad plastikowymi
Brama przesuwna Brama uchylna Panel zgrzewany Siatka pleciona Siatka zgrzewana Słupki
Jeśli zastanawiacie się, jaki rodzaj materiału na ogrodzenie wybrać, ten artykuł przekona Was, dlaczego należy porzucić myśli o plastiku i wybrać stal.

Mimo że Polacy z roku na rok zarabiają coraz więcej, to jednak przy podejmowaniu decyzji zakupowych, nawet tych długofalowych, kierujemy się przede wszystkim ceną. Stąd nie dziwi popularność ogrodzeń plastikowych, które - z racji niższych kosztów materiału - możemy kupić taniej od metalowych.

Na tym jednak przewagi plastiku się kończą, a i ta jest bardzo wątpliwa. Niższa trwałość tego rozwiązania może w dłuższej perspektywie drogo nas kosztować. Dlatego rekomendujemy wybór ogrodzenia ze stali, by uniknąć kłopotów w przyszłości.

 

 System ogrodzeniowy Horizen

 

Niska trwałość i wytrzymałość, czyli pięty achillesowe plastiku

Niedostatki ogrodzeń plastikowych można wymieniać długimi godzinami, my skupimy się na trzech - naszym zdaniem - najważniejszych, zaczynając od lekkiej konstrukcji. Owszem, w transporcie i w czasie montażu fakt ten może stanowić zaletę, jednak w przypadku silnych podmuchów wiatru może skutkować uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem ogrodzenia.

Podobnie w przypadku urazów mechanicznych, czyli wszelkiego rodzaju uderzeń. Przypadkowe najechanie na ogrodzenie samochodem może je trwale uszkodzić. Ze sforsowaniem plastikowego płotu nie będzie miał problemu także złodziej. Łatwo je przeciąć, przepalić czy nawet po prostu wyłamać.

Nie bez znaczenia jest niska odporność na działanie temperatury. Ogrodzenie plastikowe w ekstremalnych warunkach może ulegnąć stopieniu lub nawet zapłonowi (materiał łatwopalny). O zdecydowanie szybszym blaknięciu nawet nie wspominają.

Dlatego planując zakup ogrodzenia, stawiajmy na trwałe, wytrzymałe i bezpieczne materiały. Odpowiednio zabezpieczona stal będzie najlepszym rozwiązaniem.

/site_media/uploads/Horizen_panele/betafence_panel-horizen_panel-set-small.jpg /site_media/uploads/Bekafor_Classic/2594s_1beka.jpg /site_media/uploads/Bekafor_Classic/12066s_1beka.jpg /site_media/uploads/Bekafor_Classic/2145s_1beka.jpg /site_media/uploads/decofor_arco/11346s_1beka.jpg /site_media/uploads/decofor_arco/2686s_1beka.jpg /site_media/uploads/decofor_arco/10724s_1beka.jpg
Zobacz także:
Komentarze

  • Mati, 24-08-2016 21:39

    Panele stalowe wydają się najlepszym rozwiązaniem, z pewnością mają sporą przewagę nad plastikiem. Ale jest też rozwiązanie pośrednie, czyli siatka metalowa. Kupując napinacze i solidną siatkę ocynkowaną można zrobić ogrodzenie może nie bardzo ładne, ale wystarczające na przykład w przypadku działki. Oczywiście jest to opcja mocno ekonomiczna.